Ciężko jednoznacznie powiedzieć jaki miód jest najlepszy płynny czy stały. Jaki miód wybrać? Jakie rodzaje miodów są najzdrowsze? Trudno wybrać faworyta, który sprawdzi się perfekcyjnie dla każdego, jednak z czystym sumieniem można powiedzieć, że każdy miód ma cudowne działanie. Miód stały - w swoim składzie ma więcej glukozy, a mniej fruktozy – szybciej się krystalizuje np. miód rzepakowy. Miód płynny - wolniej się krystalizuje ma w swoim składzie mniej glukozy w stosunku do fruktozy np. miód akacjowy.
Pomaga na skaleczenia i rany – zabezpiecza rany przed zakażeniem bakteriami, drobnoustrojami.
Doskonale nawilża – dodaje skórze blasku, chroni przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Redukuje drobne zmarszczki, odbudowuje w skórze kolagen, co opóźnia efekty starzenia.
Idealny na przeziębienie – stosowany jest na początku przeziębienia. Ponosi on odporność organizmu, i chroni drogi oddechowe przed rozwojem zakażenia.
Odżywia włosy – to naturalna odżywka. Najszybciej dodać łyżeczkę miodu do butelki z szamponem.
Do 100 g miodu dodaj ok.1-3 łyżki oliwy z oliwek tłoczonej na zimno. Nałoż na włosy. Trzymaj 30 minut, a następnie spłucz ciepłą wodą. Następnie myjemy głowę swoim szamponem. Maseczka nie jest polecana osobom z włosami z tendencją do przetłuszczania.
Kąpiel z miodem – rozpuść 2 łyżeczki miodu w szklance gorącej wody. Odczekaj ok 10 minut. Dodaj max 2 krople ulubionego olejku eterycznego i wlej do wanny. Koi i odświeża.
Pomaga w walce z trądzikiem – nałóż bezpośrednio na wyprysk odrobinę miodu i zostaw na 30 minut.
Dodaje sił
UWAGA! Kupujmy miód ze sprawdzonego źródła nie ze sklepu typu hipermarket. Ten naturalny będzie miał wiekszą cene ale nie warto na nim oszczędzać.
A.J.
Komentarze