Produkty które łagodzą stres.

  • 24.10.2022
Zamiast sięgać po suplementy, spróbuj tych 3 produktów!

Stres to zjawisko powszechnie znane i doświadczane niemalże przez każdego z nas. Człowiek zawsze musi sprostać różnym, mniej lub bardziej trudnym wymaganiom jakie stawia przed nami życie, musi przystosowywać się do zmieniających się warunków środowiska. Tak więc stres jest w naszym życiu czymś naturalnym i samo zjawisko stresu nie jest wbrew potocznym opiniom niczym negatywnym.

W celu uniknięcia innych skutków ubocznych i niepożądanych konsekwencji dla organizmu przedstawiamy 3 produkty regulujące poziom hormonu stresu czyli kortyzolu.

Produkty mleczne

Nic dziwnego, że wiele dzieci przed snem rodziców podaje ciepłe mleko, aby trochę uspokoić ciało dziecka i przygotować je do łóżka. Mleko łagodzi napięcie i pomaga ustabilizować nastrój. Ponadto produkty mleczne zawierają magnez, minerały, potas i fosfor, które normalizują układ nerwowy.

Banany

Banany zawierają aminokwas tryptofan, który stymuluje produkcję hormonu szczęścia czyli serotoniny. Dzięki temu banany pomagają złagodzić niepokój i stres. Banany są również pełne potasu i magnezu, które wpływają na prawidłową prace mięśni i serca.

Jaja

Jajka są jednym z najlepszych źródeł witaminy D, której niedobór prowadzi do lęku i depresji. Stosowanie tego produktu poprawia nastrój i samopoczucie. Ponadto jaja zawierają tryptofan, który bierze udział w produkcji serotoniny, podobnie jak w bananach.

A.J.

Polecany film

Komentarze
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu. Dodaj pierwszy komentarz.
Skomentuj
Ilośc znaków: 254
Pozostało znaków:
254
Zabrania się umieszczania reklam, treści niezgodnych z polskim prawem oraz linków.