Skuteczne zioła przy dolegliwościach ze strony wątroby

  • 22.02.2023
Zioła na wątrobę.
Źródło: pixabay.com

Zioła na wątrobę potrafią skutecznie walczyć z wieloma dolegliwościami i schorzeniami tego narządu. Dodatkowo przyczyniają się do regeneracji. Jeśli czujesz kłucie pod żebrami, masz problem z układem pokarmowym, a także pojawiają się na twojej skórze przebarwienia oraz inne zmiany chorobowe wypróbuj tych ziół.

Zioła przydatne w regeneracji wątroby

Kraczoch zwyczajny - Wyciągi z liści tej rośliny leczniczej działają żółciotwórczo i żółciopędnie. Dodatkowo odnotowuje się także właściwości przeczyszczające oraz rozkurczowe. Te ziele charakteryzuje się także ogólnym ochronnym działaniem na wątrobę. Regularne stosowanie karczocha zwyczajnego odtruwa organizm i korzystnie wpływa na jego funkcje metaboliczne. Stosowanie tego ziela szczególnie polecane jest przy problemach i niewydolności wątroby, a także przy zaburzeniach funkcjonowania pęcherzyka żółciowego i dróg żółciowych.

Ostropest plamisty - Jego cenne właściwości zdrowotne są wykorzystywane przy wielu chorobach i schorzeniach tego organu. To zioło charakteryzuje się działaniem odtruwającym i oczyszczający, co przyczynia się do szybszej regeneracji wątroby. Inne właściwości ostropestu plamistego to także zapobieganie przed dostawaniem się toksyn do wątroby. Zioła poleca się także przy stanach zapalnych. Zaleczany jest przedewszystkim przy : zatruciach, stłuszczeniu wątroby, marskości wątroby, wirusowym zapaleniu wątroby, uszkodzeniach wątroby związanymi z alkoholem i innymi używkami. 

Mniszek lekarski - Ma właściwości żółciopędne, żółciotwórcze, a także przeczyszczające. Zaleca się go stosować przy osłabieniu funkcji wątroby, gdyż ta roślina charakteryzuje się także działaniem przeciwzapalnym i ściągającym. Mniszek wspomaga przez nerki proces odtruwania całego organizmu. 

Dziurwiec zwyczajny - podobnie jak mniszek lekarski, wykazuje wielokierunkowe działanie prozdrowotne.  Warto go stosować przy nieprawidłowym funkcjonowaniu wątroby, a także w celu przyśpieszenia regeneracji tego narządu. 

A.J.

Komentarze
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu. Dodaj pierwszy komentarz.
Skomentuj
Ilośc znaków: 254
Pozostało znaków:
254
Zabrania się umieszczania reklam, treści niezgodnych z polskim prawem oraz linków.