Podczas odchudzania nie zapominaj o swojej skórze

  • 29.08.2022
Podczas odchudzania nie zapominaj o swojej skórze
Źródło: pixabay.com

Najważniejsza zasada odchudzania mówi o tym, by nie odbywało się ono zbyt gwałtownie. Eksperci podkreślają, że powolny i uważny proces tracenia na wadze ma wiele zalet. Niestety zdarza się, że podczas zrzucania wagi nie skupiamy się na pielęgnowaniu skóry. W konsekwencji jest ona wyraźnie osłabiona. Nie wygląda dobrze. Podpowiemy, jak można temu zapobiegać. Te trzy proste triki przywracają skórze utracony blask i elastyczność.

Jak pielęgnować skórę podczas odchudzania?

Peelinguj

Peeling skutecznie usuwa martwy naskórek, wzmacnia ukrwienie skóry i przywraca jej elastyczność. Jeżeli zależy ci na szybko widocznych efektach, wykonuj go raz w tygodniu.

Do przeprowadzenia tego rytuału możesz wykorzystać cukier lub sól. Jednak jak się okazuje bezkonkurencyjny peeling ma w swoim składzie fusy kawowe. Zawarta w kawie kofeina poza oczyszczaniem skóry wspomaga też spalanie tłuszczu.

Nawilżaj

Pamiętaj o codziennym nawilżaniu skóry. Szczególną uwagę skieruj w miejsca, w których znajduje się najwięcej tkanki tłuszczowej. Podpowiadamy, że mogą to być: ramiona, brzuch, biodra, uda i pośladki.

Co więcej, w nawilżeniu pomaga także wypijanie odpowiednie ilości wody (2 l każdego dnia). Gdy do organizmu wprowadza się za mało płynów, odżywia on tylko najważniejsze narządy. Skóra do nich nie należy.

Masuj

Raz dziennie masuj swoje ciało. Do tej czynności możesz wykorzystywać rolkę, gąbkę z wypustkami, szczotkę lub złuszczającą rękawicę. Do masażu używaj kosmetyków o działaniu ujędrniającym. Jeśli takich nie masz to postaw na zwykłą oliwkę, doskonale się sprawdzi.

Stosuj prysznic naprzemienny

Przez kilka pierwszych minut woda powinna być ciepła, a przez kolejne zimna. W ten prosty sposób wzmocnisz skórę. Już po kilku razach będzie wyglądała na odżywioną i ujędrnioną. Efekt na pewno cię zachwyci.

Gabriela Grinka

Polecany film

Komentarze
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu. Dodaj pierwszy komentarz.
Skomentuj
Ilośc znaków: 254
Pozostało znaków:
254
Zabrania się umieszczania reklam, treści niezgodnych z polskim prawem oraz linków.