Plenerowe aktywności z dzieckiem w wakacje – na co się zdecydować? 2 pomysły 

  • 27.06.2022
Plenerowe aktywności z dzieckiem w wakacje – na co się zdecydować? 2 pomysły 
Źródło: pixabay.com

Jesteśmy przekonani, że outdoorowe aktywności są znacznie lepsze od zajęć organizowanych przez najbardziej przyjazne fitness kluby w mieście. Wykorzystaj zbliżające się lato. Postaw na kreatywne i energiczne spędzanie czasu ze swoją pociechą. Co wybrać? Wierzymy, że nasze propozycje okażą się pomocne. Są jedyne w swoim rodzaju. Rzućcie na nie okiem. 

Przygody na wodzie - SUP

Pływanie na SUP- ie jest bezpieczne i rodzinne. Daje niesamowitą wolność i swobodę. Unosisz się na przyjemnych falach i pływasz tam, gdzie chcesz. Małe dzieci siedzące na desce oswajają się z wodą. Duże zaś uczą się samodzielności, same starują swoim SUP - em. Warto podkreślić, że pompowane deski są kompaktowe. Mieszczą się nawet w najmniejszym bagażniku. Bez problemu możesz zabrać je też do samolotu. 

Wskazówki: 
Wspólną aktywność rozpocznij od pluskania. Ważne jest, by dziecko przyzwyczaiło się do deski i wody. Połóż ją metr od brzegu, koniecznie na piaszczystym dnie bez kamieni i wodorostów. Po przygotowaniu odpowiednich warunków przystąpcie do mokrej zabawy. 
Kiedy nadejdzie czas pływania, malucha posadź z przodu, a sama zajmij miejsce z tyłu. Kiedy będziecie gotowe/gotowi oddalcie się od lądu i zacznijcie relaksować wasze ciała na morzu czy jeziorze. 
Na pokładzie należy trzymać dwie kamizelki ratunkowe. Dopilnuj, by dziecko założyło jedną z nich. Do pływania zawsze wybieraj bezwietrzną aurę, silny wiatr tworzy duże fale, a tego chcemy uniknąć. 
Czy nie brzmi zachęcająco? 

 

Spacerowym krokiem – HIKING I WALKING


Spacerowanie to najłatwiejsza i najprzyjemniejsza forma spędzania aktywnego czasu na świeżym powietrzu. Razem z dzieckiem eksplorujecie świat. Poznajecie jego barwy i zapachy. Bawicie się i ruszacie, wykonujecie zdrowy wysiłek. Taka forma obcowania z otoczeniem, przyrodą przynosi wiele korzyści. 
Możecie praktykować krótkie spacery, możecie też wyruszać na dalekie piesze wycieczki. Należy jednak pamiętać, że w drugim przypadku ciężar całej organizacji zawsze spoczywa na barkach dorosłego. 

Wskazówki: 
Nie zawsze warto porywać się na niełatwe i dalekie górskie trekkingi. Jesteśmy przekonani, że znajdziecie wiele łatwiejszych, ale równie urokliwych tras. Jest ich naprawdę sporo. 
Przed poważnym wyjściem w góry/trudną trasę koniecznie spakuj wszystkie potrzebne przedmioty. Dobrze się przygotuj. Przed wyprawą ułóż konkretny plan podróży uwzględniający ewentualne niedogodności np. załamanie pogody. Chodzenie z dzieckiem po zawiłych ścieżkach to nie czas na eksperymenty. W tej sytuacji egzamin zdadzą tylko sprawdzone patenty, rozwiązania. 

Jeśli podróżujesz z maluchem, potrzebny ci będzie wózek/przyczepka, nosidełko czy chusta. O tych wszystkich opcjach pamiętaj przy tworzeniu planu. 

 

Gabriela Grinka

Komentarze
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu. Dodaj pierwszy komentarz.
Skomentuj
Ilośc znaków: 254
Pozostało znaków:
254
Zabrania się umieszczania reklam, treści niezgodnych z polskim prawem oraz linków.