Olejek cynamonowy stosowany jest jako składnik perfum, kosmetyków, ale też środków potrzebnych do higieny jamy ustnej. Olejek cynamonowy często możemy spotkać w preparatach przeciwbólowych czy rozgrzewających.
Olejek cynamonowy ma mnóstwo cennych właściwości m.in.:
odkażająco
antybakteryjnie
przeciwzapalnie i przeciwwirusowo
wspomaga leczenie cukrzycy
obniża cholesterol
pomaga w stanach nieżytu żołądka
działa kojąco, stosowany jest w aromaterapii
łagodzi zmęczenie i stres
Jak zrobić taki olejek?
Wystarczy umieścić pałeczki cynamony w słoiku, a następnie całkowicie zalać oliwą. Później szczelnie zakręcamy słoik i zostawiamy w temperaturze pokojowej na ok. 2 tygodnie. Warto od czasu do czasu wstrząsnąć takim słoikiem. Po 2 tygodniach przecedzamy olejek przez gazę i przelewamy do butelki z ciemnego szkła.
Ma on szerokie zastosowanie przede wszystkim w medycynie. Powinny stosować go osoby, które cierpią na cukrzycę. Obniża on poziom cukru we krwi, a do tego sprawia, że czujemy uczucie sytości. Olejek może być stosowany wspomagająco w chorobach neurologicznych takich jak choroba Alzeheimera i Parkinsona. Może być także stosowany w przypadku chorób skóry. Szczególnie dobrze sprawdza się w leczeniu grzybic. Można stosować go również na różnego rodzaju infekcje – działa przeciwbakteryjnie i przeciwwirusowo.
Doskonale nawilża i natłuszcza skórę. Usuwa także stany zapalne, w tym trądzik. To doskonały sposób na trądzik znany od naprawdę wielu lat. Wystarczy nałożyć olejek cynamonowy bezpośrednio na miejsca dotknięte trądzikiem i po ok. 30 minutach zmyć ciepłą wodą. Regularne stosowanie pozwala pozbyć się problemu.
Dobrze działa na włosy, odżywia je, nawilża, ale też regeneruje. Doskonale sprawdza się w przypadku zapalenia mieszków włosów albo innych stanów zapalnych skóry głowy. Wystarczy wymieszać olejek cynamonowy z odrobiną miodu i odrobiną oliwy z oliwek. Taką miksturę nakładamy na skórę głowy, zostawiamy na ok. 15 minut, a następnie myjemy włosy i płuczemy je ciepłą wodą.
A.J.
Komentarze