Róża damasceńska. Kwiatowa moc dla twojej skóry

  • 24.01.2024
Odkryj Tajemnicze Zastosowania Róży Damasceńskiej
Źródło: freepik.com

Róża damasceńska to nie tylko symbol romantyzmu, ale również skarbnica dobroczynnych substancji dla skóry. Poznaj tajniki hydrolatów i olejków różanych, które nawilżają, łagodzą podrażnienia i regenerują skórę, otwierając przed Tobą drzwi do naturalnej pielęgnacji.

Właściwości róży damasceńskiej

Róża damasceńska to kwiat wykorzystywany w kosmetologii w postaci hydrolatu, wody i olejku. Ma przede wszystkim właściwości kojące, przeciwzapalne i wygładzające.
Rewelacyjnie pielęgnuje skórę ze względu na wysokie stężenie substancji czynnych:

  • witamina C,
  • witaminy z grupy B,
  • witaminy z grupy K,
  • karoten, 
  • flawonoidy,
  • tanina,
  • wielonienasycone kwasy tłuszczowe,
  • minerały: wapno, potas, jodynę, magnez, sód i cynk.

Regularne stosowanie na skórę znacząco poprawia jej kondycję, staje się ona nawilżona i odżywiona, a dodatkowo jędrna i wygładzona, dzięki wzmocnieniu włókien kolagenowych.

Olejek czy hydrolat z róży damasceńskiej znacząco przyspieszają procesy regeneracji skóry, dzięki czemu niwelują podrażnienie, zaczerwienienie, stany zapalne, przesuszenie.

Zastosowanie róży damasceńskiej

Kosmetyki z róży damasceńskiej szczególnie cenna dla osób posiadających cerę wrażliwą, dotkniętą oznakami starzenia, bliznami i przebarwieniami. Najczęściej wykorzystywana jest jako hydrolat regulujący pH skóry i wydzielanie sebum oraz w formie odżywczego olejku.

Olejek z róży damasceńskiej

Olejek z róży damasceńskiej świetnie sprawdzi się jako dodatek do ulubionych kosmetyków pielęgnacyjnych lub domowych kosmetyków DIY. Możemy go dodawać na przykład do domowych masek, toników do twarzy, a nawet nakładać bezpośrednio na skórę. Takie olejek świetnie sprawdzi się nie tylko do twarzy, ale również do ciała czy olejowania włosów.

Hydrolat z róży damasceńskiej

Hydrolat z róży damasceńskiej to świetny zamiennik toniku do twarzy czy odżywczej mgiełki. Warto go stosować każdorazowo po myciu twarzy, aby wyrównać naturalne pH skóry i wzmocnić jej barierę hydrolipidową. Dzięki temu twarzy nie będzie przesuszona i ściągnięta, a także przygotowana do dalszej pielęgnacji. Twarz możemy spryskiwać również w ciągu dnia, aby zapewnić jej lepsze nawilżenie, ukojenie i odświeżenie.

Komentarze
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu. Dodaj pierwszy komentarz.
Skomentuj
Ilośc znaków: 254
Pozostało znaków:
254
Zabrania się umieszczania reklam, treści niezgodnych z polskim prawem oraz linków.