Sezonowa odnowa. Rewitalizująca maseczka z witaminą C na bazie pomarańczy

  • 29.11.2023
Zrób To Sama: Domowe Spa z Witaminą C – Przepis na Maseczkę z Skórką Pomarańczy
Źródło: freepik.com

Przeżywaj sezon pomarańczowy na nowo, czerpiąc z dobrodziejstw naturalnej witaminy C dla swojej skóry. Odkryj tajemnicę rewitalizacji dzięki prostemu przepisowi na domową maseczkę z witaminą C, stworzoną na bazie skórki z pomarańczy. Poczuj, jak odświeżające właściwości owoców potrafią wnieść nowe życie do Twojej skóry.

Jak działa rewitalizująca maseczka z witaminą C?

Skórka z pomarańczy

Domowa maseczka to przede wszystkim wykorzystanie mocy witaminy C drzemiącej w skórce z pomarańczy. Szczególnie cenna dla Twojej skóry jest biała skórka z pomarańczy, która oprócz witaminy C zawiera także flawonoidy. A jak pomagają one Twojej skórze? Flawonoidy zatrzymują czas dla Twojej skóry: hamują dekonstrukcję DNA, walczą z wolnymi rodnikami, a także pomagają w syntezie kolagenu.

Pomarańczowy olejek eteryczny 

W mojej domowej maseczce z witaminą C działanie skórki pomarańczy podkręciłam dodając kilka kropel pomarańczowego olejku eterycznego. Olejek ten działa przeciwzapalnie i uspokaja wszelkie podrażnienia na skórze. Działa on także tonizująco na skórę, odświeżając ją i przywracając do równowagi. Podobnie jak pomarańcza, olejek wzmacnia wrażliwą skórę naczynkową.

Jogurt grecki

Jogurt grecki znalazł się w mojej maseczce przede wszystkim ze względu na to, że świetnie nawilża skórę i przynosi jej ukojenie. Zimny jogurt grecki będzie stanowił kompres dla Twojej zmęczonej cery.

Jedna uwaga! Jeżeli masz cerę naczynkową unikaj skrajnych zmian temperatur. Tak więc po wyjęciu maseczki z lodówki poczekaj kilka minut, aby maska nabrała trochę ciepła i nie spowodowała szoku termicznego dla Twoich płytko umiejscowionych naczynek.

Oliwa z oliwek

Oliwa z oliwek z jednej strony stanowić będzie bazę dla olejku eterycznego, z drugiej − będzie uzupełnieniem nawilżającej mocy jogurtu greckiego. Oliwa z oliwek zmiękcza naskórek, odświeżając go i nadając skórze pięknego koloru. Składnik ten zawiera też witaminę F, która dba o Twój płaszcz lipidowy, a więc chroni skórę przed utratą nawilżenia. Oliwa jest też źródłem witaminy A i E, czyli złotego połączenia regenerującego Twoją skórę.

 

Do przygotowania rewitalizującej maseczki z witaminą C potrzebować będziesz:

  • 2 duże pomarańcze
  • 10 kropli eterycznego olejku pomarańczowego Kej
  • 3 łyżki oliwy z oliwek
  • 1/4 szklanki jogurtu greckiego
  • Tarkę

1. Przygotuj miskę i wymieszaj w niej 1/4 szklanki jogurtu greckiego z 2 łyżkami oliwy z oliwek.

2. Następnie weź dwie duże pomarańcze i na tarce zetrzyj z nich skórkę, aż do miąższu − nie obawiaj się białej skórki w pomarańczy − to w niej kryje się morze składników odżywczych.

3. Dodaj ją do jogurtu zmieszanego z oliwą z oliwek.

4. dodaj miski z jogurtem, oliwą z oliwek i pomarańczą 10 kropli olejku eterycznego pomarańczowego Key.

5. Całość dobrze wymieszaj i włóż do lodówki na ok. 1 godzinę. Niech maska przegryzie się i schłodzi.  

6. Chłodną maskę nałóż na twarzy, szyję i dekolt i trzymaj ją przez 20 minut.

7. Maskę zmyj ciepłą wodą.

Dla poprawienia kolorytu skóry nakładaj maskę 2 razy w tygodniu.  

Polecany film

Komentarze
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu. Dodaj pierwszy komentarz.
Skomentuj
Ilośc znaków: 254
Pozostało znaków:
254
Zabrania się umieszczania reklam, treści niezgodnych z polskim prawem oraz linków.