Najpierw rozbij jajko i oddziel żółtko od białka. Do miseczki z żółtkiem dodaj 2 łyżki miodu, a następnie energicznymi ruchami zacznij ucierać substancję do uzyskania jednolitej konsystencji. Dodaj oliwę z oliwek oraz olej z pestek winogron. Całość dokładnie wymieszaj. Białko w drugiej miseczce ubij na pianę. Możesz to zrobić za pomocą miksera lub, jeżeli chcesz trochę poćwiczyć ramiona, ubij ją trzepaczką. Następnie przełóż ubitą pianę do masy z żółtek i delikatnie, nie rozbijając konsystencji piany, wymieszaj je ze sobą.
Maseczkę nałóż na oczyszczoną skórę twarzy i pozostaw na 20-30 minut. Następnie zmyj ją dokładnie chłodną wodą. Po wykonaniu maseczki, nałóż na skórę odżywczy krem do twarzy.
Co dla skóry po czterdziestce?
Dlaczego domową maseczkę miodową można nazwać odmładzającą? Bo każda ujędrniona, zrewitalizowana i dobrze nawilżona skóra nabiera blasku, przez co wygląda na młodszą. Dlatego sama nie odmówiłam sobie nałożenia pozostałości maseczki na swoją twarz.
Miód to bogactwo naturalnych cukrów (glukozy oraz fruktozy), kwasów organicznych (kwas mlekowy, glukonowy, jabłkowy i cytrynowy) i pierwiastków, takich jak m.in. żelazo, cynk i magnez. Dzięki hormonom wytwarzanym przez pszczoły, miód działa antyseptycznie i antybiotycznie (jest bakteriobójczy).
Istnieje wiele rodzajów miodu: lawendowy, spadziowy, akacjowy, gryczany etc. Warto wiedzieć, że każdy z nich różni się nieco właściwościami odżywczymi.
Kosmetolodzy pokochali miód za jego właściwości odżywcze, ujędrnienie skóry, wygładzanie zmarszczek oraz silne nawilżenie (miód jest naturalnym humektanem – substancją silnie nawilżającą skórę od środka). Działa też detoksykacyjnie.
Miód pomaga pozbyć się martwego naskórka. Dzięki temu skóra odzyskuje zdrowy i naturalny koloryt. Żółtko jajka to ampułka witamin A, B i E, a białko ściąga (liftinguje) skórę i domyka pory. Składniki oleiste nie tylko ją nawilżają, ale też tworzą dla niej naturalną ochronę w postaci płaszcza lipidowego.
Komentarze