Pielęgnacja skóry w różnych etapach życia, Dbanie o urodę w każdym wieku

  • 17.08.2023
Pielęgnacja skóry na każdym etapie życia. Sekrety zdrowej i młodzieńczej urody
Źródło: pixabay.com

Niezbędna pielęgnacja skóry to kluczowy element przywracania zdrowego i promiennego wyglądu na każdym etapie życia. Nasza skóra ewoluuje wraz z nami, a to, co działało się w młodszych latach, może nie być wystarczające w późniejszych fazach życia. W tym artykule odkryjemy tajemnice skutecznej pielęgnacji skóry, dostosowanej do różnych etapów wieku. Od tego, czy jesteś w młodości, w kwiecie wieku czy w okresie dojrzewania, znajdziesz tu przydatne wskazówki, jak dbać o swoją urodę.

Pielęgnacja w Młodości (10-25 lat): W młodszym wieku skóra jest zwykle źródłem energii i tworzenia. Kluczem pielęgnacji skóry u nastolatków jest przede wszystkim regularne, codzienne oczyszczanie delikatnym preparatem myjącym i nawilżanie cery. Nastolatki często nie zmywają makijażu przed pójściem spać (albo robią to niedokładnie), a to powoduje zanieczyszczenie porów skóry, nasilenie zmian trądzikowych i nadprodukcję łoju. Warto zapamiętać, że w pielęgnacji młodej cery to właśnie demakijaż i oczyszczanie są kluczowe. Oprócz pielęgnacji ważna jest również dieta, która powinna obfitować w wartościowe, nieprzetworzone produkty. Słodzone napoje powinny być zastępowane wodą, a słodycze - warzywami i owocami.

Pielęgnacja w Okresie Dojrzewania (25-40 lat): Wiele osób błędnie zakłada, że kosmetyki anti-age należy stosować dopiero wtedy, gdy na powierzchni skóry zaczynają pojawiać się drobne zmarszczki. Jednak eksperci od pielęgnacji, w tej kwestii wyrażają się jednoznacznie – lepiej zapobiegać oznakom starzenia niż redukować już istniejące. Pielęgnacja skóry w wieku 25+ powinna być więc dostosowana do jej potrzeb. Skup się na nawilżaniu i leczeniu kremów przeciwstarzeniowych z retinolem czy kwasem hialuronowym. Regularne złuszczanie pomaga w zmianie wyglądu skóry. 

Jednym z ważniejszych elementów codziennej pielęgnacji jest odpowiednie przygotowywanie skóry pod aplikacje kremów nawilżających. W tym celu warto wykorzystać żele lub pianki do mycia, a następnie płyny micelarne oraz toniki. Ważną rolę odgrywa wykonywanie peelingów – przynajmniej 1-2 razy w tygodniu. Najlepszym wyborem są peelingi enzymatyczne - szczególnie, gdy na twarzy występują niedoskonałości. Ogromne znaczenie ma odpowiedni demakijaż, który jest kluczem do perfekcyjnej cery. Natomiast kładzenie się spać z niezmytym makijażem – nawet jeżeli jest to tylko tusz do rzęs, okazuje się największym błędem, który prowadzi do szybszego pojawienia się zmarszczek.

Kolejnym elementem pielęgnacji domowej jest nawilżanie i odżywianie cery za pomocą starannie dobranych kremów. Warto wybierać takie, które w składzie mają przeciwutleniacze - flawonoidy, karotenoidy lub witaminę C. 

Pielęgnacja w Dojrzałym Wieku (40+ lat): To wiek, w którym znaczenie zyskuje walka z przebarwieniami, które często przybierają na sile. Wyzwaniem staje się utrzymanie jednolitego kolorytu cery, która bywa szara i wygląda na stale zmęczoną. Do wymienionych procesów przyczyniają się również grawitacja, stopniowa utrata podskórnej tkanki tłuszczowej , osłabienie mięśni twarzy oraz efekt działania wolnych rodników. Zaopatrz się w kosmetyki przeciwzmarszczkowe pełne składników odżywczych. Wesprzyj skórę po 40. roku życia przyspieszając procesy odnowy oraz wspomagając wytwarzanie substancji odpowiedzialnych za jej młody wygląd. Dodatkowo zaproponuj skórze 40-latki wieloetapową pielęgnację, która odpowie na jej rozmaite potrzeby (suchość, wrażliwość, podrażnienie). Jednak to nie wszystko, czego potrzebuje skóra po 40. Kolejny punkt, który należy dopisać do listy to antyoksydacja! Przeciwdziała ona dewastującemu wpływowi wolnych rodników. Wśród bardzo skutecznych antyoksydantów wymienia się m.in. witaminę C oraz witaminę E, która łatwo przenika przez barierę naskórka i dociera do komórek skóry. 

 

Polecany film

Komentarze
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu. Dodaj pierwszy komentarz.
Skomentuj
Ilośc znaków: 254
Pozostało znaków:
254
Zabrania się umieszczania reklam, treści niezgodnych z polskim prawem oraz linków.