Czym faszerować jajka na Wielkanoc?

  • 06.04.2023
Czym faszerować jajka na Wielkanoc?

Faszerowane jajka to popularna potrawa na Wielkanoc, która może być podana jako przystawka lub jako część menu świątecznego. Istnieje wiele różnych wariantów farszu, którymi można wypełnić jajka na Wielkanoc.

Oto kilka pomysłów:

  1. Farsz z tuńczykiem: Rozdrobnij tuńczyka z puszki i wymieszaj z majonezem, musztardą, posiekanym szczypiorkiem i sokiem z cytryny. Dodaj sól i pieprz do smaku. Następnie wypełnij połówki jajek farszem.

  2. Farsz z łososiem: Posiekaj łososia i wymieszaj z kremowym serkiem, koperkiem, sokiem z cytryny, solą i pieprzem. Wypełnij połówki jajek farszem i udekoruj kawałkami łososia i koperkiem.

  3. Farsz z serem feta i oliwkami: Rozgnieć ser feta widelcem i wymieszaj z posiekanymi oliwkami, koperkiem i oliwą z oliwek. Dodaj sól i pieprz do smaku. Następnie wypełnij połówki jajek farszem i udekoruj oliwkami i koperkiem.

  4. Farsz z szynką i chrzanem: Posiekaj szynkę i wymieszaj z majonezem, chrzanem i posiekaną natką pietruszki. Dodaj sól i pieprz do smaku. Wypełnij połówki jajek farszem i udekoruj natką pietruszki.

  5. Farsz z awokado i krewetkami: Rozgnieć miąższ awokado i wymieszaj z krewetkami, majonezem, sokiem z limonki, posiekanym szczypiorkiem i chili. Dodaj sól i pieprz do smaku. Następnie wypełnij połówki jajek farszem i udekoruj kawałkami krewetek i szczypiorkiem.

To tylko kilka pomysłów na farsz do jajek na Wielkanoc. Można użyć różnych składników i przypraw, aby stworzyć własne warianty farszu.

Polecany film

Komentarze
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu. Dodaj pierwszy komentarz.
Skomentuj
Ilośc znaków: 254
Pozostało znaków:
254
Zabrania się umieszczania reklam, treści niezgodnych z polskim prawem oraz linków.