Jak pozbyć się starczych plam na twarzy i ciele?

  • Materiał partnerski
  • 12.04.2024
Jak pozbyć się starczych plam na twarzy i ciele?
Źródło: Materiał klienta

Wraz z wiekiem na naszej skórze pojawia się wiele oznak starzenia. Do jednych z nich zalicza się przebarwienia i plamy starcze pojawiające się na twarzy, szyi, dekolcie oraz dłoniach. Jak się pozbyć nieestetycznych oznak starzenia? Jaki zabieg jest najskuteczniejszy na plamy starcze?

Co to są plamy starcze?

Plamy starcze to zmiany pigmentacji skóry pojawiające się najczęściej wskutek wieku oraz długotrwałej ekspozycji na światło słoneczne. Obserwowane są najczęściej po 40 roku życia a ich nasilenie kumuluje się po 60 roku życia. Występują one najczęściej na twarzy, dekolcie ramionach oraz dłoniach. Są to niewielkie plamy przypominające rozlane piegi. Są one niegroźne jednak mogą się przeobrazić w złośliwą postać jaką jest czerniak. 

Aby zapobiec tworzeniu się zmian pigmentacyjnych na skórze warto stosować codziennie przez cały rok kremy z wysokimi filtrami słonecznymi, unikać opalania się i przebywania na słońcu w godzinach 11-15 oraz stosować suplementację beta-karotenem uodparniającym skórę na promieniowanie UV.

Skuteczne zabiegi na plamy starcze

W gabinetach kosmetologicznych możemy znaleźć wiele zabiegów redukujących lub zmniejszających widoczność plam starczych. 

Do mało inwazyjnych metod zalicza się zabiegi złuszczające takie jak mikrodermabrazja czy zabiegi z użyciem kwasów takich jak: kwas migdałowy, TCA, retinol oraz kwas glikolowy. Zabiegi te powodują złuszczanie naskórka, dzięki czemu dochodzi do rozjaśnienia skóry oraz przebarwień. Dodatkowo w redukcji plam starczych stosuje się zabiegi i koktajle rozjaśniające wykorzystywane podczas infuzji tlenowej, mezoterapii bezigłowej oraz igłowej zawierające w swoim składzie min. witaminę C. 

Do jednych z najskuteczniejszych zabiegów redukujących plamy pigmentacyjne należą zabiegi laserowe. Ich działanie opiera się na wykorzystaniu impulsów światła, które zostaje zaabsorbowane przez melaninę w naskórku oraz skórze właściwej, a następnie w wyniku podgrzania dochodzi do ich zniszczenia. Zabiegi laserowe wykazują bardzo dobrą skuteczność. Już jeden zabieg jest w stanie w znacznym stopniu rozjaśnić przebarwienia. 

Artykuł powstał w ramach płatnej współpracy z kliniką medycyny estetycznej RosaMed Clinic.
Artykuł sponsorowany

Polecany film

Komentarze
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu. Dodaj pierwszy komentarz.
Skomentuj
Ilośc znaków: 254
Pozostało znaków:
254
Zabrania się umieszczania reklam, treści niezgodnych z polskim prawem oraz linków.