Dowiedz się jaki masz odcień skóry i dobierz idealny kolor podkładu

  • 27.09.2021
Dowiedz się jaki masz odcień skóry i dobierz idealny kolor podkładu

Czy spotkałaś kiedyś osobę, która miała dobrany zbyt ciemny makijaż w stosunku do koloru swojej skóry? Twarz jej była pomarańczowa, a skóra szyi blada. Pewnie zdarzyło się też nieraz, że sama dobrałaś zły odcień podkładu względem koloru swojej skóry. Chcesz, aby twój makijaż był idealnie dopasowany do Ciebie i podkreślający wszystkie Twoje atuty? Skorzystaj z poniższych wskazówek i prezentowanych porad.

Na początku musisz sobie odpowiedzieć na podstawowe pytanie. Jaki jest mój kolor skóry? Jeśli nie masz pewności co do swojego odcienia skóry prawie niemożliwe jest dopasowanie koloru podkładu.

Mamy dla Ciebie kilka wskazówek, dzięki którym dowiesz się, jak określić swój kolor skóry i jak znaleźć odpowiedni odcień podkładu.

 

Jakie są kolory i odcienie skóry?


Biały kolor skóry – niebieskie lub piwne oczy, włosy blond lub rude, bardzo często zdarzają się też piegi na skórze.

Jasny kolor skóry – piwne lub zielone oczy, włosy koloru blond, rude lub brązowe, często na skórze występują piegi.

Kremowy kolor skóry – szare lub brązowe oczy, włosy koloru blond lub brązowe, rzadkie występowanie piegów.

Jasnobrązowa do oliwkowej – brązowe lub ciemne oczy, ciemne włosy, piegi nie występują.

Brązowa skóra ciemna - oczy ciemnobrązowe oraz czarne włosy.

Ciemnobrązowa lub czarna skóra – ciemnobrązowe lub czarne włosy oraz brak piegów.

 

  1. Spójrz na wewnętrzną stronę ramienia, Spójrz na wewnętrzna część swojego nadgarstka. Jeśli żyły wydają niebieskie lub fioletowe, masz chłodną tonacje, jeśli natomiast Twoje żyły są zielone wskazują one na ciepły odcień skóry.
  2. Przyłóż do twarzy kawałek białego papieru. Umieszczenie białej kartki tuż przy twarzy, może być bardzo pomocne w określeniu koloru skóry. Jeśli Twoja skóra będzie wydawała się złota lub żółta to znaczy że masz ciepłą tonację skóry, jeśli zaś masz chłodną tonację Twoja twarz wyda się różowa lub niebieska.

 

 

O czym należy pamiętać przy doborze podkładu?

1. Podkład dobieraj do odcienia twarzy

Posiadaczki skóry o ciepłych tonach powinny wybrać podkłady w odcieniach wpadających w żółte barwy, natomiast panie o cerze chłodnej podkłady bazujące na różowych tonacjach.

2. Wykonaj test kolorystyczny w sklepie.

Próbkę produktu wypróbuj na szyi lub kącie żuchwy, a nie na wewnętrznej części przedramienia, gdyż kolor skóry twarzy i ręki może bardzo się różnić.

3. Podkład dobieraj do pory roku. 

W okresie wiosenno-letnim podkład powinien być do jednego tonu ciemniejszy, natomiast okresie jesienno-zimowym o jeden ton jaśniejszy. Latem, mimo kremów z filtrem skóra naszej twarzy staje się ciemniejsza od promieni słonecznych. Zimą kiedy słońca mamy "jak na lekarstwo" traci opaleniznę. Dlatego ważne jest, abyśmy zadbali i kupili dwa podkłady odpowiednio dobrane do odcienia naszej buzi.

 

 

 

Polecany film

Komentarze
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu. Dodaj pierwszy komentarz.
Skomentuj
Ilośc znaków: 254
Pozostało znaków:
254
Zabrania się umieszczania reklam, treści niezgodnych z polskim prawem oraz linków.