Sposoby jak szybko uporządkować swój dom

  • 10.01.2022
Kobieta z miską detergentów

Jak szybko posprzątać, gdy do przybycia gości pozostało pół godziny? Oto niezawodne sposoby, które pozwolą uniknąć Ci wpadki.

Kuchnia

Usuń niepotrzebne przedmioty ze wszystkich powierzchni na szafkach. Dotyczy to potraw, ciasteczek i tak dalej. Zwilż gąbkę płynem do mycia naczyń i wyczyść blat, zlew i lodówkę. Następnie osusz je czystą ściereczką z mikrofibry lub ręcznikami papierowymi. 

Łazienka i toaleta

Wyczyść toaletę, spryskaj powierzchnię środkiem czyszczącym. Para z wody osiądzie na lustrze, wytrzyj je papierowymi ręcznikami. Zbierz wszystkie dodatkowe drobiazgi ze wszystkich półek, aby nie były zbyt widoczne dla gości. Kamień i rdzę usuniesz za pomocą specjalistycznych preparatów.

Korytarz

Ukryj nadmiar butów i odzieży wierzchniej. Wytrzyj lustro, wytrząśnij dywanik znajdujący się w pobliżu drzwi i wyszoruj podłogę w kierunku drzwi wejściowych.

Salon

Zetrzyj kurz z powierzchni telewizora i mebli, a następnie umyj widoczną powierzchnię podłogi. 

Sypialnia

Pościel łóżko i wrzuć porozrzucane ubrania do szafy, a jeśli goście już dzwonią do drzwi, po prostu zgaś światło i zamknij drzwi do tego pokoju, raczej nie będą chcieli odwiedzać twojej sypialni.

 

Polecany film

Komentarze
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu. Dodaj pierwszy komentarz.
Skomentuj
Ilośc znaków: 254
Pozostało znaków:
254
Zabrania się umieszczania reklam, treści niezgodnych z polskim prawem oraz linków.