Domowa apteczka na oparzony język

  • 08.08.2022
Domowa apteczka na oparzony język
Źródło: pexels.com

Poparzony język to problem, który bardzo często nas dotyka. Najczęstrzą przyczyną tej dolegliwości jest wypicie wrzątku czy spożycie zbyt gorącego pokarmu. Jakie są domowe sposoby na szybkie i skuteczne pozbycie się nieprzyjemnego uczucia i bólu? Czytaj poniżej i zastosuj.

 

Sposoby na szybkie i skuteczne pozbycie się nieprzyjemnego uczucia i bólu w razie poparzenia języka 

 

Zminy jogurt

Weź do buzi łyżkę zimnego jogurtu. Nie połykaj, trzymaj ją tam do momentu całkowitego ogrzania. Gdy jogurt nie będzie już zimny, pozbądź się go lub skonsumuj. Taką czynność powtórz kilka razy. Jeżeli w swojej zamrażarce przechowujesz lody, to użyj ich zamiast jogurtu. Wybór najlepszej opcji leży w twoich rękach.

Sól kuchenna

-W szklance wody mineralnej rozpuść łyżeczkę soli kuchennej. Sporządzoną miksturę wstaw do lodówki bądź zamrażarki. Jeśli wybierzesz lodówkę niech postoi 15 minut, w przypadku zamrażarki wystarczy zaledwie 5 minut. Zimnym płynem popłucz wnętrze swojej buzi. Już po pierwszej minucie poczujesz pozytywną różnicę. Zrób kilka powtórzeń, z efektów będziesz bardzo zadowolona.

Zielony ogórek

Na obolałym języku połóż plasterek zielonego ogórka. Ważne jest, by był to ogórek, którego wcześniej wyjęłaś z lodówki. Ułóż go na oparzeniu i chwilę poczekaj. Gdy upłynie 7 minut, rana powinna ci mniej doskwierać.

Ogórki gruntowe bogate są w antyoksydanty oraz witaminę C. A to sprawia, że doskonale regenerują i odżywiają skórę. Działają szybko i skutecznie.

Ziemniaki

Dyskomfort związany z oparzeniem może złagodzi także surowy ziemniak. Umyj go, obierz i pokrój w plasterki, a następnie jeden z nich umieść na języku.

Miód

Miód znakomicie neutralizuje oparzenia języka. Ma właściwości przeciwbakteryjne i przeciwzapalne, przyczyniające do szybkiego gojenie. W razie potrzeby odrobiną złocistego płynu śmiało smaruj swój język. Ulga będzie natychmiastowa.


Grinka Gabriela

Polecany film

Komentarze
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu. Dodaj pierwszy komentarz.
Skomentuj
Ilośc znaków: 254
Pozostało znaków:
254
Zabrania się umieszczania reklam, treści niezgodnych z polskim prawem oraz linków.