Obrzęki. Pozbądź się nadmiaru wody jedząc te produkty

  • 04.11.2021
Obrzęki. Pozbądź się nadmiaru wody jedząc te produkty

Obrzęk to nadmierne gromadzenie się płynów w organizmie. Mogą pojawiać się zarówno na twarzy i ciele, jak i w narządach wewnętrznych. Te w narządach wewnętrznych są najbardziej niebezpieczne. Regularny obrzęk wskazuje na nieprawidłowe funkcjonowanie organizmu i powinien być powodem wizyty u lekarza, który będzie w stanie określić przyczynę obrzęku i dać nam odpowiednie lekarstwa. Czasami jednak problem można rozwiązać samodzielnie, zmieniając styl odżywiania i dodając do diety odpowiednie produkty.

Warzywa i owoce, które pomogają w usuwaniu nadmiaru wody z naszego organizmu


Jabłka
Jabłka są rekordzistami wśród owoców. Według badań naukowych regularne spożywanie jabłek zmniejsza ryzyko zachorowania na raka i choroby serca, pomaga w redukcji masy ciała i poziomu cholesterolu we krwi, poprawia trawienie i normalizuje ciśnienie krwi. Są one doskonałym lekarstwem na obrzęki, pomagają zmniejszyć obrzęk i usunąć nadmiar płynu z organizmu.

Papryka

Papryka posiada bogaty zestaw wszelkiego rodzaju witamin i minerałów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Najbardziej przydatna jest odmiana czerwona, bogata w potas i magnez. Te ostatnie odpowiadają za skuteczną walkę z obrzękami, skutecznie usuwając z organizmu nadmiar soli i toksyn.


Pietruszka
Każda zieleń jest wiernym pomocnikiem w walce z obrzękiem, ale nawet tutaj można wyróżnić lidera, a mianowicie pietruszkę. Te kręcone liście pomagają usunąć nadmiar płynu z organizmu i przyspieszyć proces usuwania obrzęków. Jedzenie sałatki z pietruszki wieczorem dodatkowo rano uwolni Cię od wzdęcia.

 


Gryka
Kasza gryczana (około jednej szklanki), ugotowana bez soli i przypraw i zjedzona zamiast obfitego obiadu, to gwarancja, że ​​rano obudzisz się z twarzą tej samej wielkości, jaką zasnęłaś. Nawiasem mówiąc, zaleca się częstsze spożywanie kaszy gryczanej kobietom w ciąży - właśnie w walce z obrzękami.

Ogórki
Ogórki są szczególnie pomocne w łagodzeniu obrzęku serca. Najlepiej je się je świeże, na przykład w sałatce z ziołami. Jeśli potrzebujesz pomocy w nagłych wypadkach, przygotuj świeżo wyciśnięty sok z ogórka i wypij go na pusty żołądek.

Bakłażan
Regularne spożywanie bakłażanów gotowanych jest ważne w zapobieganiu i leczeniu obrzęków, ponieważ owoce te sprzyjają eliminacji soli z organizmu, które w większości przypadków są przyczyną zatrzymywania płynów.

 

Polecany film

Komentarze
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu. Dodaj pierwszy komentarz.
Skomentuj
Ilośc znaków: 254
Pozostało znaków:
254
Zabrania się umieszczania reklam, treści niezgodnych z polskim prawem oraz linków.