5 kroków do płaskiego brzucha

  • 18.01.2023
Kilka kroków do płaskiego brzucha
Źródło: pixabay.com

Nie jedna z nas marzy o zgrabnej sylwetce. Jak wiadomo najtrudniej jest schudnąć z brzucha. Nie znaczy to jednak, że jest to niemożliwe. O to kilka wskazówek jak tego dokonać.

Całkowicie płaski brzuch nie jest powodem, do którego trzeba dążyć za wszelką cenę – delikatna wypukłość w tym miejscu jest fizjologiczną normą. Szczęśliwy brzuch to brzuch lekko zaokrąglony. Jeśli jednak jest on wzdęty lub wyraźnie wystający, należy zacząć działać. Przyczyny wystającego brzuszka są różne. Najczęściej jest to nadmiar tkanki tłuszczowej w tym miejscu, nieprawidłowa przemiana materii lub słabe mięśnie. 

Jeśli problemem są wzdęcia, rozwiązaniem mogą okazać się zioła, które zneutralizują produkcję gazów. Pomogą nam w tym : majeranek, koperek, pieprz, gorczyca, bazylia czy kminek, lipa, rumianek,koper włoski, szałwia, ostropest, mięta lub leki na bazie simetikonu.

Brzuch może być okrągły, gdy mięśnie są zbyt słabe, by trzymać go na swoim miejscu. To dość powszechny problem wśród osób prowadzących siedzący tryb życia. By wzmocnić mięśnie, niekoniecznie musisz robić brzuszki możesz np. ćwicząc z obecnie powszechnym hula-hoop. Warto wybrać model z wypustkami, które pomagają modelować sylwetkę. Dobrym rozwiązaniem jest także twister. Z jego pomocą możesz wzmocnić mięśnie brzucha, wymodelować talię i zrzucić zbędny tłuszcz.

Jeśli twoim problemem jest głównie tkanka tłuszczowa, ogranicz spożycie cukrów prostych (mniej białego pieczywa, napojów słodzonych i słodyczy). Ważna jest też dieta jedz lekkostrawne produkty, unikaj ciężkich, smażonych potraw zastąp je gotowanymi na parze. Dbaj także o florę bakteryjną jelit. To ona odpowiada za prawidłowe trawienie, a tym samym – płaski brzuch. Jedz kiszonki i jogurty, pij kefiry, sięgaj po probiotyki.

Bielizne wyszczuplającą należy traktować jako rozwiązanie awaryjne, a nie jako propozycję na co dzień. Maskujące majtki lub body świetnie modelują sylwetkę, ale jednocześnie mogą uciskać brzuch i rozleniwiać mięśnie.

A.J.