Gotowy pozbyć się drugiego podbródka? Sprawdź skuteczne ćwiczenia!

 • 24.01.2024
Ćwiczenia Przed Komputerem: Koniec z Drugim Podbródkiem!
Źródło: freepik.com

Współczesny tryb życia nierzadko sprawia, że zmagamy się z uciążliwym problemem – drugim podbródkiem. Nie trzeba od razu sięgać po drogie zabiegi estetyczne. Skuteczne rozwiązanie możesz znaleźć w prostych ćwiczeniach, które z łatwością wkomponujesz w swoją codzienną rutynę. Przekonaj się, jak w kilkanaście minut dziennie możesz pozbyć się tego kłopotliwego problemu!

Skąd się bierze drugi podbródek?

Jedną z przyczyn może być wyżej wymieniona nieodpowiednia postawa, jednak niestety nie jest to jedyny błąd, który powinniśmy wyeliminować ze swojego życia, jeśli chcemy pozbyć się drugiego podróbka. Na co jeszcze zwracać uwagę?

 • Zbyt często spożywanie alkoholu
 • Zbyt duża ilość tłuszczu i cukrów w diecie
 • Niewystarczająca ilość wody w ciągu dnia
 • Nietolerancje pokarmowe
 • Zespół jelita drażliwego
 • Nieprawidłowy zgryz
 • Krzywa przegroda nosowa
 • Zatrzymywanie wody w organizmie
 • Nieprawidłowa postawa podczas snu
 • Uwarunkowania genetyczne

Jak się pozbyć drugiego podbródka? Ćwiczenia na podbródek

Ćwiczenia na podbródek to zdecydowanie najtańsza opcja na pozbycie się drugiego podbródka, pamiętajmy jednak, że jeśli nie wyeliminujemy przyczyny powstawania drugiej brody, to ich skutki mogą być niezauważalne albo zajmować więcej czasu. Jeśli udało się poznać i usunąć przyczynę, to pierwsze efekty powinniśmy zobaczyć już po miesiącu ćwiczeń na podbródek.
 1. Opuszczamy język w środku jamy ustnej, a przy tym odchylamy głowę w jedną stronę, tak by broda prawie dotykała barku. To ćwiczenie wykonujemy w serii po 15 razy na jedną stronę.
 2. Kładziemy się na plecach, uginamy nogi w kolanach, a ręce zostawiamy bez ruchu wzdłuż ciała. Następnie próbujemy unieść głowę i barki w stronę klatki piersiowej wyciągając przy tym mocno szyję.
 3. Ćwiczenia emisyjne również mogą przynosić efekty. Przez kilkanaście minut starajmy się wypowiadać głośno i wyraźnie samogłoski, czyli:  a,e,i,o,u,y.
 4. Siadamy wyprostowani na krześle i kierujemy głowę ku górze. W takiej pozycji układamy usta na wzór całusa i prostujemy. Ćwiczenie powtarzamy przez kilkanaście minut
 5. Pomocne mogą być również ćwiczenia ujędrniające biust

Masaż twarzy sposobem na pozbycie się drugiego podbródka

Masaż twarzy to genialny rytuał, który pomoże nie tylko nam się zrelaksować, wykonać odpowiednio i efektownie pielęgnację, czy spłycić drobne zmarszczki, ale również pobudzić limfę do pracy i w efekcie ujędrnić naszą twarz. Pamiętajmy jednak, że masaż twarzy należy wykonywać regularnie i w prawidłowy sposób, sam zabieg powinien zajmować od 5 do 10 minut, a sprawę ułatwi nam wałeczek jadeitowy lub kwarcowy albo kamień gua sha.

Masaż rozpoczynamy od wykonywania pociągłych ruchów z lekkim naciskiem. Powinny być one kierowane od brody w stronę czoła i od zewnątrz do środka. Następnie uciskamy delikatnie twarz w różnych punktach i masujemy je okrężnymi ruchami. Pamiętaj, by ruchy były dość delikatne i powolne. Masaż twarzy powinno zakończyć się etapem wyciszających i relaksującym, czyli delikatnym głaskaniu skóry twarzy i szyi.

 

Polecany film

Komentarze
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu. Dodaj pierwszy komentarz.
Skomentuj
Ilośc znaków: 254
Pozostało znaków:
254
Zabrania się umieszczania reklam, treści niezgodnych z polskim prawem oraz linków.