Co twoje dłonie mówią o Tobie?

  • 01.12.2022
Opis dłoni.
Źródło: pixabay.com

Twoje dłonie a dokładniej palce, mogą wiele powiedzieć o Tobie i twojej osobowości ,a najlepsze jest w tym to, że jest to udowodnione naukowo. Badania wskazują, że układ twoich palców zależy od tego, na jaki hormon byliśmy najczęściej narażeni w czasie życia płodowego: testosteron czy estrogen.

Istnieją trzy podstawowe opcje układu twoich palców i oto, co mówią one o twojej osobowości:

1. Palec wskazujący jest krótszy niż palec serdeczny: Im krótszy jest twój palec wskazujący w porównaniu z palcem serdecznym – tym więcej mieliśmy doczynienia z testosteronem w czasie życia płodowego. Jeśli tak jest w twoim przypadku, oznacza to, że prawdopodobnie jesteś dobra w sportach wytrzymałościowych, twoja świadomość przestrzenna jest bardzo dobra, co sugeruje, że jesteś dobra w łamigłówkach i matematyce. Z drugiej strony może oznaczać, że będziesz mniej wierny w przyszłości. Badania pokazują, że dorośli, którzy mają krótsze palce wskazujące, mają tendencję do rozwiązłości/ zdrad. 

2.Palec wskazujący jest dłuższy niż palec serdeczny: Ludzie, których palec wskazujący jest dłuższy niż palec serdeczny, są bardzo pewni siebie. Wiedzą, czego chcą od życia i wiedzą, jak to osiągnąć. Są też na ogół bardzo samowystarczalni i nie lubią nikogo prosić o pomoc. To ludzie, którzy lubią pełnić funkcję lidera w grupie. Są bardzo analityczni w swoim myśleniu i lubią wymyślać wszystkie możliwe scenariusze przy podejmowaniu decyzji. Nie mają też problemu ze zrobieniem pierwszego kroku, czy to w sytuacjach romantycznych, czy w biznesie. Ci ludzie potrafią szczerze porozmawiać ze swoim szefem o potrzebie podwyżki, potrafią swoją prośbę uzasadnić i ogólnie osiągną swój cel.

3.Palce wskazujące i serdeczne mają tą samą długość: Ludzie ci wolą trwać w związku niż pozostać w samotności. Nie są też ludźmi rozwiązłymi, są również bardziej skłoni do zawarcia małżeństwa wcześniej niż później. Mają bardzo dobrą pamięć, dlatego rzadko zapominają o ważnych jak i o błahych rzeczach. Takie kobiety są bardzo troskliwe. Lubią opiekować się bliskimi, często są uważane za mamę w grupie przyjaciół. Są również dość spokojne i starają się unikać konfliktów, kiedy to możliwe. Niestety, posiadanie symetrycznych palców ma swoją wadę ponieważ, są znacznie bardziej podatni na depresję i stany lękowe.

A.J.