Kwiaty w twojej sypialni - koniecznie musisz je mieć.

  • 11.01.2023
Regeneracja płuc nocą. Kwiaty doniczkowe
Źródło: pixabay.com

To jak spędzamy noc, ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie w ciągu dnia. W trosce o jakość nocnego odpoczynku należy przede wszystkim zadbać o wywietrzenie, wygodne łóżko i odpowiednio dobraną pościel. Warto również zaopatrzyć się w kwiaty doniczkowe, które wykazują prozdrowotne właściwości.

Kwiaty które powinnyśmy mieć w sypialni to:

Aloes zwyczajny
Nie od dzisiaj wiadomo, że sok z aloesu posiada wiele walorów zdrowotnych. Aloes usuwa zanieczyszczenia znajdujące się w powietrzu, doskonale je nawilża i produkuje tlen w nocy, pochłaniając dwutlenek węgla. Dzięki temu pomaga zasnąć i wpływa korzystnie na jakość snu. Poza tym jest bardzo łatwy w uprawie.

Skrzydłokwiat
Ta roślina doniczkowa nawilża powietrze i eliminuje z naszego najbliższego otoczenia szkodliwe substancje takie jak aceton, formaldehyd i benzen. Skrzydłokwiat kwitnie w wiosennych i letnich miesiącach wypuszczając piękne białe kwiaty. Najlepiej czuje się w jasnym i częściowo zacienionym miejscu o umiarkowanej wilgotności. Skrzydłokwiatu lepiej nie stawiać blisko gorącego kaloryfera.

Paproć
W sypialni warto także postawić paproć ze względu na jej oczyszczające właściwości. Poza tym paprotka neutralizuje szkodliwe promieniowanie, które emituje telewizor lub komputer. Ta roślina może wyrastać do pokaźnych rozmiarów. Potrzebuje przestrzeni, stałego nawilżania podłoża oraz zacienionego miejsca o umiarkowanej temperaturze.

Storczyk dendrobium
Poza tym, że storczyk z gatunku dendrobium jest bardzo efektowną rośliną, wykazuje także działanie oczyszczające i nawilżające. Ulubionym środowiskiem storczyka jest nasłonecznione miejsce, w którym panuje duża wilgotność powietrza. Dlatego najlepiej postawić go niedaleko odkrytego akwarium lub nawilżacza powietrza.

W sypialni warto postawić również inne rośliny, które poprawiają jakość snu, samopoczucie i usprawniają pracę układu nerwowego. Można do nich zaliczyć: dracenę, bluszcz pospolity, fikusa, lawendę, grudnika i sansewierię gwinejską.

A.J.

Polecany film

Komentarze
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu. Dodaj pierwszy komentarz.
Skomentuj
Ilośc znaków: 254
Pozostało znaków:
254
Zabrania się umieszczania reklam, treści niezgodnych z polskim prawem oraz linków.