Realia pracy polskich opiekunek osób starszych w Niemczech.

  • Materiał partnerski
  • 04.10.2022
Realia pracy polskich opiekunek osób starszych w Niemczech.
Źródło: Adobe

Polska jest aktualnie głównym dostawcą usług opiekuńczych do Niemiec. Co to oznacza? Polskie opiekunki seniora mogą cieszyć się bogatym wyborem ofert pracy i atrakcyjnymi zarobkami.

Stało się tak między innymi dzięki renomie, którą Polacy wyrobili sobie u zachodnich sąsiadów. Polskie opiekunki osób starszych uważane są przede wszystkim za osoby pracowite, pomocne, empatyczne i zaangażowane. Jeśli myślisz o zmianie zawodu i wyjeździe do Niemiec - przeczytaj artykuł. Przybliżymy Ci warunki pracy w opiece oraz możliwości zarobków.

 

Ile trwa wyjazd w opiece seniora?

Zlecenia w branży opiekuńczej są zróżnicowane, dzięki temu każdy może wybrać coś dla siebie. Najczęściej wybieranym przez doświadczone opiekunki sposobem jest podjęcie pracy z rzetelną agencją opiekuńczą. Zyskujemy wtedy pewność, że całość zlecenia odbędzie się legalnie. Możemy również liczyć na pomoc rekrutera, który pomoże nam znaleźć zlecenie odpowiednie do naszych preferencji. Większość wyjazdów w agencjach opiekuńczych to zlecenia na 6-8 tygodni, ale nie tylko. Możemy znaleźć także krótsze zlecenia, np. miesięczne. Istnieje też możliwość pracy od zaraz, czyli wyjazd który odbywa się w przyspieszonym tempie. Poinformuj o chęci szybkiego wyjazdu rekrutera. Pomoże Ci on szukać dogodnej oferty pracy od zaraz.

Gdzie szukać sprawdzonych pracodawców?

Jedną z często polecanych w opiece firm jest Veritas Opieka. Jest to agencja z długim stażem, która dzisiaj jest jednym z liderów w branży. Firma zajmuje się rekrutacją opiekunek osób starszych, a także kompleksową organizacją wyjazdów. Doświadczony rekruter pomaga dopasować pracę do kompetencji oraz oczekiwań opiekunki. Firma dysponuje szeroką bazą stale aktualizowanych ofert pracy. Dzięki temu możesz liczyć na pracę kompatybilną z Twoimi preferencjami. Dodatkowo uzyskasz także wysokie wynagrodzenie. Średnia miesięczna pensja w firmie to 1800€ netto. Agencja dysponuje również zleceniami powyżej 2000€ miesięcznie. Poszukujesz zlecenia bez dźwigania lub oferty pracy od zaraz? Sprawdź najnowsze oferty pracy w Veritas Opieka i wybierz coś dla siebie: Opieka Niemcy oferty pracy.

Polecany film

Komentarze
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu. Dodaj pierwszy komentarz.
Skomentuj
Ilośc znaków: 254
Pozostało znaków:
254
Zabrania się umieszczania reklam, treści niezgodnych z polskim prawem oraz linków.