Leki przeciwgorączkowe - kiedy podać je dziecku?

  • 05.10.2021
Leki przeciwgorączkowe - kiedy podać je dziecku?

Gorączka u dzieci jest stanem kiedy to organizm próbuje sam zwalczyć infekcję wirusową lub bakteryjną, jeśli jednak gorączka rośnie bardzo gwałtownie musimy reagować i zacząć ją obniżać lekami i i domowymi sposobami. Kiedy jest ten moment, aby podać dziecku leki przeciwgorączkowe

Kiedy podać dziecku leki przeciwgorączkowe?

O gorączce mówimy dopiero wtedy, gdy temperatura ciała przekroczy 38,5 stopni Celsjusza. Wtedy musimy podać leki zbijające gorączkę i zastosować dodatkowe domowe sposoby na obniżenie temperatury ciała.

Jakie leki podawać podczas gorączki?

Leki należy podawać w zależności od wieku, substancją obniżającą gorączkę jest, dla młodszych dzieci syropki lub kropelki zawierające substancję czynną:  paracetamol lub od 6 miesiąca życia - ibuprofen. Obydwa leki możemy podawać w odpowiednich odstępach czasu naprzemiennie. Środki przeciwgorączkowe występują w różnych postaciach mogą to być czopki, syropy czy kapsułki, których ogromny wybór znajdziemy w każdej aptece.

 

Jak dawkować i podawać leki przeciwgorączkowe?

Standardowa procedura podawania leków przeciwgorączkowych jest prosta lek gorączkowy podajemy w zależności od wagi przyjmującego: ibuprofen co 6-8 godzin, paracetamol co 4 godziny.

Podanie leków przeciwgorączkowych, kiedy człowiek ma temperaturę ciała poniżej 38 stopni Celsjusza osłabia zdolność organizmu do walki z drobnoustrojami i hamuje rozwój układu odpornościowego. Dlatego jeśli nie musimy, nie używajmy leków przeciwbólowych i przeciwgorączkowych.

 

Polecany film

Komentarze
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu. Dodaj pierwszy komentarz.
Skomentuj
Ilośc znaków: 254
Pozostało znaków:
254
Zabrania się umieszczania reklam, treści niezgodnych z polskim prawem oraz linków.