Jesteś na diecie, a może próbujesz schudnąć? Fazy księżyca Ci w tym pomogą.

  • 12.10.2022
Księżyc pomoże ci w odchudzaniu.
Źródło: pixabay.com

Nadprogramowe kilogramy? Chcesz schudnąć, ale nie wychodzi, ale przecież zdrowo się odżywiasz? Spróbuj metody z fazami księżyca, ale pamiętaj, że sen, zdrowa dieta, nawodnienie organizmu i aktywność fizyczna musi być zachowana.

Księżyc – jedyny naturalny saltelita ziemi. Odbija światło emitowane przez Słońce.

Fazy księżyca wpływają na pływy, więc dlaczego nie wpływają na ludzkie ciało, które składa się w 80% z wody? Ma ogromny wpływ na kobiety i ich utratę wagi. 

Szalone diety, które obiecują wielką utratę wagi w ciągu kilku dni, nie pomogą Ci schudnąć, ale dieta oparta na fazach księżyca na pewno pomoże! Chociaż, jeśli chcesz schudnąć, nie ma w tym tajemnicy, musisz zrezygnować ze słodyczy i alkoholu.

Jak schudnąć w fazach księżyca w 4 krokach:

Od nowiu do pełni Księżyca (cykl Półksiężyca) ciało znajduje się w fazie asymilacji, a podczas gdy Księżyc jest w fazie zstępującej, ciało wchodzi w fazę wycofania.

1. Faza wzrostowa – faza asymilacji

Gdy księżyc wkracza w fazę wzrostu, możesz jeść, co chcesz. W tym miesięcznym okresie organizm znajduje się w cyklu wchłaniania, kiedy zużywa wszystko i spala więcej kalorii. Nie przesadzaj z jedzeniem słodkich produktów, nadal musisz starać się jeść świeże owoce i warzywa, które są niskokaloryczne i bogate w witaminy i minerały.

2. Pełnia księżyca – faza likwidacji

W okresie pełni księżyca kluczem do utraty wagi jest detoksykacja; Okres trwa 3 dni. Postępuj zgodnie z prostą dietą: nie spożywaj niczego poza naturalną żywnością (jabłka, marchew, jajka, ryż itp.). Wybierz zdrowe przekąski! Zwróć również uwagę na rośliny, które naturalnie eliminują toksyny z wątroby, takie jak czarna rzodkiewka lub rozmaryn, i pij dużo wody.

3. Słabnący księżyc to okres odchudzania!

Podczas cyklu słabnącego księżyca twoje ciało pracuje nad wyeliminowaniem niepotrzebnych substancji, które zostały spożyte w ciągu ostatnich dwunastu dni. Jest to faza, w której tracisz na wadze, więc upewnij się, że jesz rośliny(zioła), które promują detoksykację (mniszek lekarski, rozmaryn, goryczka). Jedz dużo błonnika i karczochów (przydatne, jeśli jest sezon na karczochy), a przede wszystkim unikaj czerwonych mięs i węglowodanów.

4. Księżyc w nowiu – odżywianie monodietyczne

Podczas Młodego Księżyca wybieraj nową mono-dietę co 3 dni. Tutaj ciało pracuje, aby się oczyścić. Nadszedł czas, aby odnowić nerki, jelita i skórę. Liściaste warzywa będą twoim najlepszym przyjacielem: Zwróć uwagę na pokrzywy, brzozę (liście) i czarną rzodkiewkę.

Polecany film

Komentarze
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu. Dodaj pierwszy komentarz.
Skomentuj
Ilośc znaków: 254
Pozostało znaków:
254
Zabrania się umieszczania reklam, treści niezgodnych z polskim prawem oraz linków.