Imponująca forma bez wstawania z łóżka. Ćwiczenia dla porannych leniuchów

  • 27.07.2022
Imponująca forma bez wstawania z łóżka. Ćwiczenia dla porannych leniuchów
Źródło: pixabay.com

Jesteś porannym leniuchem? Mamy dla ciebie kilka fajnych ćwiczeń. Nie będziesz musiała nawet wychodzić z łóżka. Poprawa sylwetki podczas wylegiwania się w piżamie brzmi zaskakująco? Pozwól, że cię pozytywnie zaskoczymy. Płaski brzuch, mocne plecy, zgrabna pupa, smukłe uda i silne ramiona to wszystko będziesz w stanie osiągnąć. Przekonaj się, jak to zrobić.

Ćwiczenie na płaski brzuch

Płaski brzuch bez wychodzenia z łóżka? To zdecydowanie możliwe. Ułóż się wygodnie na placach, wyprostuj nogi i razem z biodrami wysoko je unieść, zrób tzw. świecę. Opuszczając kończyny bądź uważna, kontroluj swój ruch, zadbaj o to, by biodra nie spadły gwałtownie na materac. Wykonaj dziesięć takich serii.

Ćwiczenie na mocne plecy

Długie godziny spędzone przed komputerem lub przed telewizorem w tej samej pozycji? Koniecznie zadbaj o plecy. Połóż się do góry brzuchem, ugnij nogi i zacznij efektywne wypychanie bioder. Postaraj się, by ruch nie był gwałtowny. Dokładnie kręg po kręgu odrywaj kręgosłup od materaca. Utrzymuj pozycję przez ok 10 sekund. Taki ruch warto powtórzyć dziesięć razy.

Ćwiczenie na zgrabną pupę

Na początku przyjmij pozycję klęku podpartego. Potem do wysokości pośladka unieś zgiętą nogę. Chwilę wytrzymaj i powoli opuść kończynę. Ruch powinnaś wykonać symetrycznie – 30 powtórzeń prawą nogą, 30 powtórzeń lewą nogą.

Ćwiczenie na smukłe uda

Teraz połóż się na prawym boku i podeprzyj głowę. W tej pozycji nogi wyprostuj i lekko unieś. Najpierw podnoś prawą nogę, potem podnoś lewą nogę. Każda strona 30 razy. Wykonując to ćwiczenie bądź ostrożna i uważna. Powoli opuszczaj nogi jednak nie na materac. Za każdym razem wracaj do pozycji podstawowej.

Ćwiczenia na silne ramiona

Tym razem stań plecami do łóżka. Nogi ugnij do kąta prostego, a ramiona oprzyj o brzeg łóżka. Zadbaj o to, by łokcie były blisko ciała. Najpierw ugnij ręce w łokciach, a następnie je wyprostuj. Ten ruch powtórz dziesięć razy.

 

Gabriela Grinka

Polecany film

Komentarze
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu. Dodaj pierwszy komentarz.
Skomentuj
Ilośc znaków: 254
Pozostało znaków:
254
Zabrania się umieszczania reklam, treści niezgodnych z polskim prawem oraz linków.