Czym myć strefy intymne? W jaki produkt powinnaś się zaopatrzyć

  • 21.10.2022
Czym myć strefy intymne? W jaki produkt powinnaś się zaopatrzyć
Źródło: pixabay.com

Strefa intymna kojarzy nam się z delikatnością i wrażliwością. Nie są to tylko wyobrażenia, bo w rzeczywistości dokładnie tak jest. Podczas kąpieli nie powinnyśmy o tym zapominać. Ta część naszego ciała wymaga codziennej uwagi i czułości, szczególnie, wtedy gdy bierzemy kąpiel lub prysznic.

Polskie Towarzystwo Ginekologiczne rekomenduje stosowanie produktów o niskim wskaźniku pH. Najlepsze preparaty to te, które mieszczą się w przedziale od 3,6 do 4,5 stopni. Jak podkreślają eksperci z PTG - dobry płyn do higieny intymnej zwykle jest bezzapachowy i bezbarwny. Ale to nie wszystko!

Co jeszcze znajduje się w składzie dobrego płynu do higieny intymnej:

Kwas mlekowy pomaga utrzymać odpowiednie pH pochwy.

Prebiotyki wspierają rozwój naturalnej flory bakteryjnej pochwy.

Substancje kojące i nawilżające takie jak: d-pantenol, alantoina, lanolina, gliceryna, kwas hialuronowy, prowitamina B5 czy oleje roślinne.

Wyciągi roślinne z rumianku, żurawiny, nagietka, kory dębu, babki lancetowatej, aloesu, szałwii, a nawet macierzanki. Dla delikatnej i szczególnie narażonej skóry są idealne – działają przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie. Poza tym wzmacniają właściwości pozostałych składników.

 

A co z mydłem?

Klasyczne mydła zazwyczaj mają zbyt wysokie pH. Powodują więc przesuszanie się błony śluzowej pochwy, zaburzają jej naturalną florę bakteryjną. Znacznie lepszym pomysłem jest wybieranie mydeł naturalnych. Takich, które wytwarzane są z roślin i ich olejów.

Delikatne oczyszczanie strefy intymnej jest strasznie ważne. Robiąc zakupy, zawsze patrz na skład. Kupuj tylko najlepsze produkty! Pamiętaj, by nie używać płynów z SLS oraz SLES. Dla strefy intymnej są bardzo niewskazane – mogą spowodować okrutne podrażnienia.

 Gabriela Grinka

Polecany film

Komentarze
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu. Dodaj pierwszy komentarz.
Skomentuj
Ilośc znaków: 254
Pozostało znaków:
254
Zabrania się umieszczania reklam, treści niezgodnych z polskim prawem oraz linków.