Unikaj stymulacji mózgu 

W środku nocy nie zaczynaj planować następnego dnia, nie myśl o pracy lub nauce i oczywiście pod żadnym pozorem nie używaj  smartfona. Postaraj się pozostać w łóżku i na przykład odtworzyć w myślach fragment filmu lub książki która cię ostatnio zrelaksowała albo użyj dobrze znanej metody: policz owce.

 

Spróbuj medytacji

Kiedy ludzie budzą się w środku nocy, często są zdezorientowani niepokojącą myślą, że nie mogą spać. Z powodu przepływu negatywnych domysłów umysł pozostanie robudzony, nawet jeśli ciało jest wyczerpane. W takiej sytuacji warto odwrócić uwagę od stresu, skupiając się na oddychaniu i wsłuchaniu we własny oddech.
 

Maski do spania i zatyczki do uszu 

Ta metoda jest odpowiednia dla tych, którzy regularnie budzą się z powodu porannego światła, docierającego nawet przez zasłony zaciemniające lub hałas dochodzący zza ściany lub z ulicy. Decydując się na to rozwiązanie, warto wybrać maskę wykonaną z naturalnych materiałów. 

 

Relaksujący spray lub olejek na sen 

Taki spray lub olejek, na przykład lawendowy, należy rozpylić na poduszkę lub husteczkę. Jego formuła nieustannie uwalnia swój terapeutyczny zapach przez całą noc, ułatwiając w ten sposób na relaks i jakość naszego snu, a w niektórych przypadkach nawet zapobiegając nieplanowanym przebudzeniom.