Zima - ciężki czas dla ust.

  • 30.11.2022
Piękne usta zimą.
Źródło: pixabay.com

Jesienią i zimą watro poświęcić chwilę na pielęgnacje ust i skóry wokół nich. Skóra na ustach jest bardzo delikatna i cienka więc nie trudno o uszkodzenia. Spierzchnięte wargi bolą i wyglądają nie estetycznie. Poniżej przedstawiamy prostą pielęgnacje, by twoja skóra na ustach znów była piękna i miękka.

1. Peeling ust.
Zrób peeling ust, który usunie martwy naskórek i odsłoni zdrową warstwę skóry oraz poprawi ukrwienie, dzięki czemu usta nabiorą pięknego czerwonego koloru. Nie pocieraj zbyt mocno, aby nie podrażnić wrażliwej skóry warg. Wmasowywanie powinno trwać ok 3 minuty po czym spłucz ciepłą wodą lub zmyj zwilżonym wacikiem. Stosuj 1-2 razy w tygodniu. Domowy peeling: cukier lub kawę mieloną wymieszaj z wit. A, E lub z olejem.
Alternatwą dla domowego peelingu jest masaż miekką i czystą szczoteczką do zębów. Nałóż miód i delikatnie pocieraj wargi. 

2. Nawilżenie
Po peelingu skóra zasługuje na nawilżenie i regenerację. Nałóż grubą warstwę nawilżającego kremu, miodu, wazeliny lub ulubionego balsamu do ust. Trzymaj na ustach co najmniej 20 minut, a najlepiej całą noc.

Ogromnym błędem jest stosowanie tylko kolorowych szminek, pomadek czy błyszczyków, które nie dbają wystarczająco o skórę ust, bo ich zadaniem jest nadanie koloru lub połysku. Często wysuszają skórę na wargach. Na suche usta do codziennej pielęgnacji stosuj balsamy i masełka do ust. Używaj ich kilka razy dziennie, a szczególnie przed wyjściem na zewnątrz i powtarzaj to podczas spaceru czy przebywania w suchych pomieszczeniach. Nawilżaj usta również na noc.
I pamiętaj nie oblizuj ust na dworze!

A.J.

 

 

 

Polecany film

Komentarze
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu. Dodaj pierwszy komentarz.
Skomentuj
Ilośc znaków: 254
Pozostało znaków:
254
Zabrania się umieszczania reklam, treści niezgodnych z polskim prawem oraz linków.