Jak wybrać odpowiedni kolor szminki do typu urody?

  • 28.09.2021
Jak wybrać odpowiedni kolor szminki do typu urody?

Producenci kolorowych kosmetyków w swoich asortymentach mają dosłownie setki różnych szminek w różnych odcieniach i kolorach, znalezienie takiej, która najbardziej Ci się podoba i będziesz w niej wyglądać idealnie, może być przytłaczające. Prawdę mówiąc, wiele odcieni prawdopodobnie będzie na tobie wyglądać dobrze (w ten sposób nieświadomie zbierasz tuzin czerwonych szminek). Jak zatem wybrać odcień i kolor pomadki, która doda nam urody i podkreśli twój kobiecy wdzięk.

Pierwszym podstawowym zadaniem podczas wyboru szminki musimy odpowiedzieć sobie na kilka pytań

 - Jaki mam typ urody?

 - Jaki mam kolor włosów?

-  Ile mam lat?

 

Jaki mam typ urody?

Niezależnie od tego, czy jesteś wyjątkowo blada, czy masz bardzo ciemną skórę, odcienie dzielą się na trzy podstawowe kategorie: ciepłe, chłodne i neutralne – a każda z nich ma w sobie jeszcze odcienie.

 

Chłodny : zabarwienie skóry to kolory: niebieskawy, szary lub różowy

Neutralny : mieszanka ciepła i chłodu

Ciepły : skóra ma zabarwienie o kolorach: złotym, brzoskwiniowym lub żółtym

Jeśli ustalimy jaką kategorię urody i w jakim tonie posiadamy 

 

Jak dobrać kolor szminki dla kobiety o ciepłym typie urody?

Panie posiadające ciepły typ urody doskonale będą wyglądały w odcieniach szminek w ciepłych kolorach: pomarańczowo-czerwonym, ceglastym i terakotowy. 

 

Jaka szminka dla kobiety o chłodnym typie urody?

Kobiety z chłodnym typem urody będą doskonale prezentowały się w szminkach o chłodnych odcieniach niebieskiego i fioletowego. Jasna wiśniowa czerwień, odcienie jagodowe jak żurawina lub odcień głębokiej śliwki podkreślą urodę i wyjątkowy, kobiecy urok.

 

Kobiety niezdecydowane o neutralnych odcieniach 

Dla neutralnych odcieni : Neutralne odcienie działają z szeroką gamą odcieni. Jeśli masz neutralny odcień skóry lub nie masz pewności, jakie są twoje odcienie, wypróbuj fioletowe odcienie dla średniej karnacji, różowe odcienie dla jasnej karnacji i odcienie jagodowe dla ciemniejszej skóry.

 

 

 

Jak wybrać pomadkę do ust na podstawie swojego odcienia?

Niestety, nie ma recepty na znalezienie idealnego odcienia szminki: będziesz musiał wypróbować kilka, aby znaleźć odpowiedni odcień. Ale możesz użyć swojego odcienia jako przewodnika: spróbuj zebrać kilka odcieni jednego koloru na wewnętrznej stronie ramienia i zwróć uwagę, jak różne odcienie wyglądają na twojej skórze.

 

Ciepłe odcienie : Jeśli masz ciepłe lub żółte odcienie lub oliwkową cerę, poszukaj odcienia szminki w odpowiednich ciepłych kolorach: pomarańczowo-czerwony, ceglasty i terakotowy podkreślą twoją skórę.

Dla niebieskich lub różowych odcieni : Najlepszym uzupełnieniem chłodnych odcieni skóry z niebieskimi lub różowymi odcieniami jest szminka, która ma również chłodne odcienie: odcienie niebieskiego i fioletowego. Wypróbuj jasną wiśniową czerwień, która jest bardziej niebieska niż pomarańczowa; odcienie jagodowe jak żurawina; lub głęboka śliwka.

Dla neutralnych odcieni : Neutralne odcienie działają z szeroką gamą odcieni. Jeśli masz neutralny odcień skóry lub nie masz pewności, jakie są twoje odcienie, wypróbuj fioletowe odcienie dla średniej karnacji, różowe odcienie dla jasnej karnacji i odcienie jagodowe dla ciemniejszej skóry.

 

Bob

 

ak wybrać ciemną szminkę

Według wizażystki Bobbi Brown każda ciemna szminka wygląda najlepiej na kobietach z ciemną karnacją i złotą opalenizną. Aby wybrać najlepszą głęboką lub ciemną pomadkę, należy zwrócić uwagę zarówno na kolor ust, jak i na kolor skóry. Jeśli po raz pierwszy próbujesz głębokich odcieni, pamiętaj o następujących rzeczach:

 

Wybaczającym sposobem na noszenie głębokich ust jest błyszczyk. Nawet kobiety z jaśniejszymi ustami mogą wydobyć te kolory, dodając błyszczyk i jest to ładny wygląd na wieczór.

Podobnie jak połysk, wszystko z połyskiem rozproszy intensywność głębokiego koloru i sprawi, że będzie łatwiejszy do noszenia.

Jak wybrać szminkę Nude

Znalezienie dobrej szminki w kolorze nude może być trudne, ponieważ odcień i odcień mogą ożywić naturalny kolor ust lub sprawić, że będziesz wyglądać źle. W przypadku ust nagość niekoniecznie oznacza „kolor skóry”. Nie chodzi o znalezienie koloru warg, który będzie pasował do rzeczywistego koloru Twoich ust – chodzi raczej o podkreślenie ich tonem, który wygląda naturalnie.

 

Dobrym punktem wyjścia do określenia „swojego” odcienia nude jest znalezienie takiego, który pasuje lub jest o jeden odcień ciemniejszy niż wewnętrzna warga.

Barwione balsamy i błyszczyki dodają trochę koloru ustom, pracując z naturalnym odcieniem ust, aby je uwydatnić.

 

Jak wybrać jasną szminkę?

Jasne kolory (odcienie różu, pomarańczy i czerwieni) mogą być łatwiejsze do wyboru niż idealny nude. Ale przy tak wielu opcjach łatwiej jest poczuć się przytłoczonym przy ladzie do makijażu. Jeśli jesteś zupełnie nowy w poszukiwaniu pochlebnego światła, oto kilka wskazówek:

 

Wykończenie naprawdę zmienia efekt rozświetlonej ust. Czyste formuły są świeże i młodzieńcze, nasycone satynowe lub kremowe wykończenie prezentuje się klasycznie, a matowa warga wygląda bardzo nowocześnie i dodaje siły.

Wybierz kolor w oparciu o swoje preferencje: chłodniejsze odcienie są często jaśniejsze, a cieplejsze odcienie zapewniają bardziej miękki wygląd.

Pamiętaj: im czystszy kolor ust, tym bardziej wybaczająca i wszechstronna będzie. Jednym ze sposobów, aby jasna szminka działała dla Ciebie, jest rozjaśnienie jej balsamem do ust.

 

Polecany film

Komentarze
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu. Dodaj pierwszy komentarz.
Skomentuj
Ilośc znaków: 254
Pozostało znaków:
254
Zabrania się umieszczania reklam, treści niezgodnych z polskim prawem oraz linków.