Jak wybrać odpowiedni kolor szminki do typu urody?

  • 28.09.2021
Jak wybrać odpowiedni kolor szminki do typu urody?

Producenci kolorowych kosmetyków w swoich asortymentach mają dosłownie setki różnych szminek w różnych odcieniach i kolorach, znalezienie takiej, która najbardziej Ci się podoba i będziesz w niej wyglądać idealnie, może być przytłaczające. Prawdę mówiąc, wiele odcieni prawdopodobnie będzie na tobie wyglądać dobrze (w ten sposób nieświadomie zbierasz tuzin czerwonych szminek). Jak zatem wybrać odcień i kolor pomadki, która doda nam urody i podkreśli twój kobiecy wdzięk.

Pierwszym podstawowym zadaniem podczas wyboru szminki musimy odpowiedzieć sobie na kilka pytań

 - Jaki mam typ urody?

 - Jaki mam kolor włosów?

-  Ile mam lat?

 

Jaki mam typ urody?

Niezależnie od tego, czy jesteś wyjątkowo blada, czy masz bardzo ciemną skórę, odcienie dzielą się na trzy podstawowe kategorie: ciepłe, chłodne i neutralne – a każda z nich ma w sobie jeszcze odcienie.

 

Chłodny : zabarwienie skóry to kolory: niebieskawy, szary lub różowy

Neutralny : mieszanka ciepła i chłodu

Ciepły : skóra ma zabarwienie o kolorach: złotym, brzoskwiniowym lub żółtym

Jeśli ustalimy jaką kategorię urody i w jakim tonie posiadamy 

 

Jak dobrać kolor szminki dla kobiety o ciepłym typie urody?

Panie posiadające ciepły typ urody doskonale będą wyglądały w odcieniach szminek w ciepłych kolorach: pomarańczowo-czerwonym, ceglastym i terakotowy. 

 

Jaka szminka dla kobiety o chłodnym typie urody?

Kobiety z chłodnym typem urody będą doskonale prezentowały się w szminkach o chłodnych odcieniach niebieskiego i fioletowego. Jasna wiśniowa czerwień, odcienie jagodowe jak żurawina lub odcień głębokiej śliwki podkreślą urodę i wyjątkowy, kobiecy urok.

 

Kobiety niezdecydowane o neutralnych odcieniach 

Dla neutralnych odcieni : Neutralne odcienie działają z szeroką gamą odcieni. Jeśli masz neutralny odcień skóry lub nie masz pewności, jakie są twoje odcienie, wypróbuj fioletowe odcienie dla średniej karnacji, różowe odcienie dla jasnej karnacji i odcienie jagodowe dla ciemniejszej skóry.

 

 

 

Jak wybrać pomadkę do ust na podstawie swojego odcienia?

Niestety, nie ma recepty na znalezienie idealnego odcienia szminki: będziesz musiał wypróbować kilka, aby znaleźć odpowiedni odcień. Ale możesz użyć swojego odcienia jako przewodnika: spróbuj zebrać kilka odcieni jednego koloru na wewnętrznej stronie ramienia i zwróć uwagę, jak różne odcienie wyglądają na twojej skórze.

 

Ciepłe odcienie : Jeśli masz ciepłe lub żółte odcienie lub oliwkową cerę, poszukaj odcienia szminki w odpowiednich ciepłych kolorach: pomarańczowo-czerwony, ceglasty i terakotowy podkreślą twoją skórę.

Dla niebieskich lub różowych odcieni : Najlepszym uzupełnieniem chłodnych odcieni skóry z niebieskimi lub różowymi odcieniami jest szminka, która ma również chłodne odcienie: odcienie niebieskiego i fioletowego. Wypróbuj jasną wiśniową czerwień, która jest bardziej niebieska niż pomarańczowa; odcienie jagodowe jak żurawina; lub głęboka śliwka.

Dla neutralnych odcieni : Neutralne odcienie działają z szeroką gamą odcieni. Jeśli masz neutralny odcień skóry lub nie masz pewności, jakie są twoje odcienie, wypróbuj fioletowe odcienie dla średniej karnacji, różowe odcienie dla jasnej karnacji i odcienie jagodowe dla ciemniejszej skóry.

 

Bob

 

ak wybrać ciemną szminkę

Według wizażystki Bobbi Brown każda ciemna szminka wygląda najlepiej na kobietach z ciemną karnacją i złotą opalenizną. Aby wybrać najlepszą głęboką lub ciemną pomadkę, należy zwrócić uwagę zarówno na kolor ust, jak i na kolor skóry. Jeśli po raz pierwszy próbujesz głębokich odcieni, pamiętaj o następujących rzeczach:

 

Wybaczającym sposobem na noszenie głębokich ust jest błyszczyk. Nawet kobiety z jaśniejszymi ustami mogą wydobyć te kolory, dodając błyszczyk i jest to ładny wygląd na wieczór.

Podobnie jak połysk, wszystko z połyskiem rozproszy intensywność głębokiego koloru i sprawi, że będzie łatwiejszy do noszenia.

Jak wybrać szminkę Nude

Znalezienie dobrej szminki w kolorze nude może być trudne, ponieważ odcień i odcień mogą ożywić naturalny kolor ust lub sprawić, że będziesz wyglądać źle. W przypadku ust nagość niekoniecznie oznacza „kolor skóry”. Nie chodzi o znalezienie koloru warg, który będzie pasował do rzeczywistego koloru Twoich ust – chodzi raczej o podkreślenie ich tonem, który wygląda naturalnie.

 

Dobrym punktem wyjścia do określenia „swojego” odcienia nude jest znalezienie takiego, który pasuje lub jest o jeden odcień ciemniejszy niż wewnętrzna warga.

Barwione balsamy i błyszczyki dodają trochę koloru ustom, pracując z naturalnym odcieniem ust, aby je uwydatnić.

 

Jak wybrać jasną szminkę?

Jasne kolory (odcienie różu, pomarańczy i czerwieni) mogą być łatwiejsze do wyboru niż idealny nude. Ale przy tak wielu opcjach łatwiej jest poczuć się przytłoczonym przy ladzie do makijażu. Jeśli jesteś zupełnie nowy w poszukiwaniu pochlebnego światła, oto kilka wskazówek:

 

Wykończenie naprawdę zmienia efekt rozświetlonej ust. Czyste formuły są świeże i młodzieńcze, nasycone satynowe lub kremowe wykończenie prezentuje się klasycznie, a matowa warga wygląda bardzo nowocześnie i dodaje siły.

Wybierz kolor w oparciu o swoje preferencje: chłodniejsze odcienie są często jaśniejsze, a cieplejsze odcienie zapewniają bardziej miękki wygląd.

Pamiętaj: im czystszy kolor ust, tym bardziej wybaczająca i wszechstronna będzie. Jednym ze sposobów, aby jasna szminka działała dla Ciebie, jest rozjaśnienie jej balsamem do ust.

 

Komentarze
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu. Dodaj pierwszy komentarz.
Skomentuj
Ilośc znaków: 254
Pozostało znaków:
254
Zabrania się umieszczania reklam, treści niezgodnych z polskim prawem oraz linków.