Jaką jesteś mamą? Sprawdź swój horoskop

  • 30.05.2022
Jaką jesteś mamą? Sprawdź swój horoskop
Źródło: pixabay.com

Niedawno obchodzony Dzień Matki zainspirował astrologów do wyróżnienia odcieni macierzyństwa według przedstawicielek wszystkich 12 znaków zodiaku. Przekonaj się co, mówią o tobie gwiazdy.

Mama spod znaku Koziorożca
Jesteś definicją dobrego rodzica. Twoje najmocniejsze strony to: rozsądek, odpowiedzialność i troska. Zapewniasz dziecku bezpieczeństwo i stabilizację. Stanowisz jego opokę. A to bardzo ważne. Do życia i macierzyństwa często podchodzisz zadaniowo. Zależy ci na tym, aby twoja pociecha miała wykształcenie i żyła na odpowiednim poziomie. Pilnujesz dyscypliny, bywasz bardzo wymagająca. Swojemu dziecku wpajasz wartości, uczysz szacunku do tradycji, zasad i rodziny. Potrafisz jasno wyrażać swoje potrzeby i oczekiwania. Chcesz zbudować trwałą i zdrową relację. Dobro twojego dziecka jest dla ciebie najważniejsze. Często martwisz się o jego przyszłość, bo pragniesz, by w życiu miało jak najlepiej. Macierzyństwo wiele cię uczy, czerpiesz z niego ogromną radość. 

Mama spod znaku Wodnika 
Wychowanie traktujesz nieszablonowo. Nie czytasz poradników, tylko kierujesz się intuicją. Wykorzystujesz swoją wrodzoną mądrość i to jest twoja siła. Jesteś nowoczesna i przyjacielska. Ciągle powtarzasz, że w życiu warto podążać własną ścieżką. Nie patrzeć się na innych, po prostu słuchać swojego serca. Bunt dziecka/nastolatka nie kojarzy ci się źle. Wiesz, że to normalne i kiedyś minie. Niczego mu nie narzucasz, chcesz inspirować i zachęcać do odkrywania świata. Pragniesz, by twoja pociecha wierzyła w nieograniczone możliwości ludzkiego umysłu, wybijała się na niezależność, łamała stereotypy, chodziła swoimi drogami. Eksperymentowanie i poszerzanie intelektualnych horyzontów jest ważniejsze od wzorowych ocen. W relacji z dzieckiem stawiasz na otwartość i swobodę. Jesteś jak przyjaciółka i życiowa przewodniczka. Twoja pociecha jest dla ciebie całym światem. Bardzo dobrze odnajdujesz się w roli matki. 

Mama spod znaku Ryb 
Jesteś bardzo wrażliwa, można powiedzieć, że utkana emocji. Urodziłaś się, by dawać miłość. Sentymentalnie zbierasz pamiątki z dzieciństwa twojej pociechy i trochę ją rozpieszczasz. Kochasz głęboko i bezwarunkowo. To sprawia, że trudno ci narzucić dziecka ograniczenia. Kontrolowanie nie jest w twoim stylu, ty wolisz ufać i wierzyć, że wszystko dobrze się ułoży. Wyróżnia cię wyjątkowa wyrozumiałość, ale też pobłażliwość. Jesteś wspaniałą mamą, w pełni oddajesz się tej roli. Z chęcią i radością towarzyszysz swojemu dziecku – wspólnie rysujecie, chodzicie po kałużach, szyjecie ubranka dla lalek i lepicie ludziki. Twoje podejście czasem postrzegane jest jako odklejone od rzeczywistości. Macierzyństwo bardzo ci sprzyja. Zapewniasz dziecku fantastyczne wspomnienia. 

Mama spod znaku Barana 
Stawiasz na instynkt, to ty wiesz, co jest dobre dla twojego dziecka. Z nikim o tym nie dyskutujesz. Zależy ci na ciągłym rozwoju pociechy. Chętnie uczysz ją nowych rzeczy, chcesz, aby zdobywała różne cenne umiejętności. Czasem rzucasz ją na głęboką wodę. Wierzysz, że w ten sposób więcej się nauczy. Cenisz sobie wspólnie spędzony czas, aktywności – uprawianie sportu i grę w edukacyjne zabawy. Swoje dziecko zarażasz entuzjazmem, śmiałością, optymizmem i poczuciem humoru. Twoim minusem jest jednak niecierpliwość wobec dziecięcych humorków. Kiedy wpadasz złość, to krzyczysz, bardzo mocno uzewnętrzniasz swoje emocje. Mimo tej wydawałoby się poważnej, niekorzystnie wpływającej na poczucie bezpieczeństwa wady jesteś bardzo dobrym rodzicem. Twoje dziecko wiele się od ciebie uczy. Jesteś jego inspiracją, wzorem, mentorką i nauczycielką życiowej odwagi. 

Mama spod znaku Byka 
Jesteś bardzo tolerancyjna i łagodna. Kiedy twoja pociecha mówi, cierpliwie i dokładnie jej słuchasz. Chcesz by czuła się ważna, zaopiekowana i co najważniejsze kochana. Niestety w wychowaniu czasem brak ci konsekwencji – za często ustępujesz, kupujesz zabawki i smakołyki. W rezultacie takiego postępowania dziecko może wejść ci na głowę, będzie bardziej rozpuszczone niż jego rówieśnicy. Karmienie i obsypywanie dzieci prezentami sprawia ci olbrzymią radość. Zależy ci na ich ładnym i atrakcyjnym wyglądzie. Pragniesz by miały wszystko czego tylko potrzebują. Twój ulubiony sposób spędzania czasu to wspólne biesiadowanie na świeżym powietrzu, czy zakupy. Bycie mamą to rola twego życia. Twoi podopieczni wiedzą, że zawsze mogą na ciebie liczyć, a ich dom rodzinny to miejsce wypełnioną życzliwością i miłością. 

Mama spod znaku Bliźniąt 
Dużo z dzieckiem rozmawiasz i uwielbiasz to robić. Twoja pociecha zawsze może ci się wygadać, znaleźć zrozumienie, oparcie. Strasz się być jego przyjaciółką, kompanem do zabawy. Jesteś typem młodzieńczej mamy, z którą można się powygłupiać czy liczyć na spontaniczny weekend za miastem. Bardzo dbasz o wszechstronny rozwój twojej pociechy, zachęcasz ją do czytania książek, rozwiązywania krzyżówek, łamigłówek i zagadek. Edukacja twojego dziecka jest dla ciebie ważna, chętnie się w nią angażujesz, pomagasz. Czasem generujesz chaos i bywasz nieprzewidywalna. To może być źle odbierane. Z całą pewnością nie praktykujesz tradycyjnego modelu wychowania, ty przede wszystkim stawiasz na elastyczność i otwartość. Właśnie to stanowi o twojej sile. Jesteś mentorem, najlepszym kompanem. Twoja relacja z dzieckiem jest unikatowa, pełna wrażeń, podróży i śmiechu. 

Mama spod znaku Raka 
Bez wątpienia jesteś matką przez duże M. W wychowaniu kierujesz się emocjami i intuicją. Zawsze przyświeca ci najwyższe dobro twojego dziecka. Jego potrzeby stawiasz na samej górze. Jesteś oddana i pełna poświęcenia. Czasem jednak przemawia przez ciebie nadopiekuńczość, trudno ci wypuścić pociechę w świat. Co bardzo ważne uczysz ją wrażliwości, wpajasz cenne wartości, pokazujesz piękno otaczającej przyrody, zarażasz miłością do zwierząt i potrzebujących osób. Ogromną radość czerpiesz z dogadzania, a nawet rozpieszczania. Spełniasz się w kuchni. Gotujesz takie potrawy, które uwielbia twoje dziecko. Chętnie włączasz się w zajęcia artystyczne, językowe i pozalekcyjne. Zależy ci na tym, aby nauka dawała dziecku rozwój, ale także rozrywkę. Macierzyństwo to piękny czas. Dużo dobrego z niego czerpiesz. Uważaj jednak na czyhające pułapki twojej osobowości. Nie wchodź w rolę matki męczennicy, dzieci dorastają taka jest  naturalna kolej rzeczy. Nie warto grać na ich emocjach. 

Mama spod znaku Lwa 
Jesteś bardzo energiczna i żywiołowa. Lubisz trochę poszaleć – pójść z dzieckiem na basen, rolki, czy łyżwy. W macierzyństwo angażujesz się całą sobą, zawsze na tysiąc procent. Nigdy jednak nie zapominasz o sobie, masz silne i zdrowe ego. Jesteś zabawna, ale też dość wymagająca. W twoim świecie nie ma miejsca na półśrodki. Szczęście twojego dziecka jest ogromnie ważne, chcesz by odniosło życiowy i finansowy sukces. Niestety twoje ambicje mogą być dla niego krzywdzące. Nie można ci zarzucić, że nie chwalisz i motywujesz. Nic z tych rzeczy – akurat w tym jesteś mistrzynią. Twoje dziecko chętnie zwraca się do ciebie o pomoc, bo wie, że może na ciebie liczyć. Wie też, że zawsze staniesz po jego stronie. Zwracasz uwagę na jakość przedmiotów i ubrań. Taką postawą pragniesz zarazić też swoją pociechę. Nie zamęczaj jej jednak modowymi newsami i trendami. Co za dużo to niezdrowo. 

 

 

Mama spod znaku Panny 
Poświęcenie się dziecku, to twoja naturalna postawa. Potrafisz podporządkować dla niego całe swoje życie. Pilnujesz by zawsze schludnie i czysto wyglądało. Nosiło ładne ubrania i miało uczesane włosy. Dbasz o przygotowanie do lekcji, o odrobione i sprawdzone prace domowe. Bardzo dużą wagę przywiązujesz do jego edukacji. Stale odpytujesz do klasówek i kartkówek. Zależy ci na bardzo dobrych ocenach pociechy. Co więcej, stale uczysz jej dobrych manier, szacunku do innych osób, książek oraz Matki Ziemi. Przypominasz, że warto być pracowitym i całe życie doskonalić swą produktywność. Twoja rodzina jada zdrowo i ekologicznie. Nie lubisz marnowania jedzenia, dbasz o dietę. Wiesz, że bogate w witaminy warzywa to absolutna podstawa. Jesteś uważna, dlatego też rzadko ci się zdarza przeoczyć niepokojące zachowanie dziecka. Czasem bywasz krytyczna, jednak szybko ci przechodzi. Masz dobre intencje, pragniesz zapewnić dziecku bezpieczeństwo materialne, emocjonalne i jak najlepsze warunki do życia i rozwoju. Rozsądek w wychowaniu to twoja największa zaleta. Doskonale znasz swoją pociechę, słuchasz, obserwujesz, skupiasz na niej swoją całkowitą uwagę. 

Mama spod znaku Wagi 
Jesteś zadbana, kobieca i delikatna. W relacjach najbardziej cenisz sobie partnerstwo – ze swoim dzieckiem tworzysz zdrową partnerską wież. W twojej naturze leży ciągła potrzeba życia w harmonii i równowadze. Z dzieckiem chcesz mieś pokojowe relacje, nie spieszysz się do sprzeczek czy kłótni. Nie chcesz się złościć i krzyczeć. Wierzysz, że wszystko można załatwić rozmową – negocjujesz i mediujesz. Taka postawa sprawia, że dziecko czuje się szanowane, jest bardziej spokojne. Czasem zdarza ci się unikać trudnych tematów, z reguły wolisz ich nie poruszać. Twoja pociecha uczy się od ciebie poczucia estetyki, savoir vivre’u i kulturalnego zachowania przy stole. Dzięki tym naukom wie jak być kobietą z klasą i prawdziwym dżentelmenem. W twoim przekonaniu dziecko powinno otaczać się kulturą, mieć z nią częsty kontakt. Regularnie powtarzasz mu, że to, co dobre, musi być piękne, a to, co piękne, musi być dobre. Twoje wychowanie przynosi wspaniałe rezultaty. Twoja pociecha jest oczytana, wrażliwa na piękno i rzadko się denerwuje. 

Mama spod znaku Skorpiona 
Masz mocną psychikę i unikalną charyzmę. Twoja silna osobowość nie jest dla dziecka obojętna. W jego wychowaniu podążasz za głębokim głosem intuicji, rzadko kiedy dziecko jest dla ciebie tajemnicą. Oferujesz mu prawdziwą i potrzebną bliskość. Chcesz by twoja pociecha kierowała się w życiu wewnętrzną prawdą, bo wierzysz, że właśnie tam leżą odpowiedzi na wszystkie pytania. Jesteś jego przewodniczką w poznawaniu siebie i odkrywaniu praw rządzących wszechświatem.  Żadne pytanie nie jest dla ciebie trudne, w twoim słowniku nie ma czegoś takiego jak tabu. Rad pedagogów, ciotek i matek dotyczących wychowania nie traktujesz poważnie. Jesteś przekonana, że najlepsze jest to co sama uważasz, wiesz. Czasem zdarza ci się nadmiernie kontrolować poczynania swojej pociechy, twoja intensywność może trochę ją przytłaczać. Zatroszcz się o siebie i pociechę – ucz się odpuszczania tej kontroli. 

Mama spod znaku Strzelca 
Wesoła, uśmiechnięta i optymistyczna. To trzy najbardziej trafne słowa opisujące mamę spod znaku Strzelca. Jeśli należysz do tego grona to zapewne wiesz, że jesteś chodzącą esencją pozytywności. Dla ciebie porażka to nic złego. Dumnie powtarzasz, że to trampolina do sukcesu. Takim myśleniem chcesz zarazić swoje dziecko. Uwielbiasz wspólne zabawy i wygłupy, chętnie z nim podróżujesz. Dbasz o poszerzanie jego horyzontów, wierzysz, że poznawanie różnych kultur i języków jest bardzo potrzebne, stymuluje dalszy rozwój. Powtarzasz, że w życiu najważniejszym ideałem jest wolność. Twoje interakcje z dzieckiem zawsze są żywiołowe, zwykle dużo się u was dzieje. Zbyt intensywne i zmienne doświadczenia mogą źle wpływać na poczucie stałości i stabilizacji. Czasem trzeba cię powstrzymywać. Masz wiele pozytywnych cech. Jesteś tolerancyjna i wyrozumiała. W pocieszaniu nie masz sobie równych. Oferujesz swoje rady i pomoc. Uczysz samodzielności i umiejętności radzenia sobie z trudnościami. Dla dziecka jesteś nieocenionym nauczycielem, który z iskierkami w oczach obserwuje jego wzrost świadomości. 

Gabriela Grinka

Polecany film

Komentarze
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu. Dodaj pierwszy komentarz.
Skomentuj
Ilośc znaków: 254
Pozostało znaków:
254
Zabrania się umieszczania reklam, treści niezgodnych z polskim prawem oraz linków.