Zadbajmy o nasze skórzane kurtki.

  • 23.01.2023
Sposoby utrzymania skórzanej kurtki
Źródło: pixabay.com

Elegancka kurtka skórzana to ponadczasowy element garderoby, który powinien znaleźć się w każdej szafie, zarówno damskiej, jak i męskiej. Ten typ okrycia wierzchniego jest na tyle uniwersalny, że bez obaw możemy wykorzystać go do wielu stylizacji.

Jak wiadomo skóra nie lubi wody. Panie, które często korzystają ze skórzanych kurtek, powinny uważać przede wszystkim na to, aby nie zabrudzić jej kremem, pudrem lub perfumami, ponieważ wszystkie z wyżej wymienionych produktów pozostawiają trudne do usunięcia plamy. Warto także pamiętać o tym, aby chronić tego rodzaju odzież przed nadmierną eksploatacją na deszcze i słońce, ponieważ mogą pojawić się na niej przebarwienia.

Odzież ze skóry naturalnej i ekologicznej nie powinna być prana w pralce. Niestety taki sposób czyszczenia może ją zniszczyć.
Czyszczenie plam powinno odbywać się wyłącznie wilgotną i miękką ściereczką. Nie możemy pod żadnym pozorem dopuścić do przemoczenia skóry. Nie powinniśmy sięgać także po różnego rodzaju detergenty, rozpuszczalniki czy środki chemiczne, które mogą wyrządzić więcej złego, niż dobrego.

Po udanym czyszczeniu, dla poprawienia efektu możemy użyć balsamu. Jeśli naniesiemy go w poplamione miejsce, mamy pewność, że natłuści i odświeży on skórę. W przypadku gdy po wysuszeniu odbarwienie jednak nie zniknie, możemy zastosować na to miejsce krem koloryzujący o odpowiedniej barwie, a dwa dni później znowu skorzystać z balsamu do skóry.

Niezbędna jest również konserwacja kurtki skórzanej. Dobrej jakości impregnat zabezpieczy zarówno skórę naturalną, jak i ekologiczną przed działaniem wilgoci. Pielęgnacja, konserwacja i zabezpieczenie to obowiązkowe czynności, jeśli chcemy cieszyć się swoją ulubioną kurtką przez wiele sezonów.

Jak się okazuje, czyszczenie i konserwacja odzieży skórzanej nie jest tak trudna, jakby to mogło się wydawać. Wystarczy pamiętać o zaleceniach producenta i ich przestrzegać.