Pościel - jak często ją zmieniać?

  • 27.09.2021
Pościel - jak często ją zmieniać?

Jak często zmieniać pościel? Poradniki podpowiadają aby zmieniać ją co dwa tygodnie. Eksperci mówią żeby robić to raz w tygodniu. Wszystko to zależy od nas i naszych indywidualnych upodobań. Na częstość zmiany pościeli w naszej sypialni powinna mieć wpływ pora roku i nasze zdrowie, choćby alergie na roztocza.

Pościel to nie bielizna osobista czy ubrania, które powinniśmy zmieniać codzienne, jednakże jej częsta wymiana jest konieczna dla utrzymania higieny. 


Jak często zmieniać pościel?

Dobrze jeśli wymieniamy pościel co kilka tygodni, ponieważ wtedy czujemy się wspaniale odpoczywając w naszym łóżku, jeśli czujemy, że pościel jest już nieświeża, należy wymieniać ją nawet co tydzień, a jeśli śpi z nami nasz pupil to nawet dwa razy w tygodniu. To ile razy wymieniamy bieliznę pościelową zależy od nas samych i naszych indywidualnych upodobań i zasobności w czas.
Pamiętajmy jednak, że jeśli zadbamy o zmianę pościeli raz na dwa czy trzy tygodnie, będziemy spać w komfortowych warunkach, a nasza sypialnia będzie miejscem, w którym będzie miło, świeżo i przyjemnie.

Polecany film

Komentarze
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu. Dodaj pierwszy komentarz.
Skomentuj
Ilośc znaków: 254
Pozostało znaków:
254
Zabrania się umieszczania reklam, treści niezgodnych z polskim prawem oraz linków.