Olej w sprayu. Kiedy się sprawdzi?

  • 08.08.2022
Olej w sprayu. Kiedy się sprawdzi?
Źródło: pixabay.com

Pewnie nie raz zdarzyło ci się wylać za dużo oleju na patelnię. Wiele pań domu boryka się dziś z tym problemem. Dzieje się tak dlatego, że często szyjka butelki ma za szeroką szyjkę. Jak temu zaradzić? Złocisty olej przelej do butelki ze spryskiwaczem. Takie rozwiązanie na pewno ci pomoże. Ułatwi niejedną czynność kuchenną. Koniecznie wypróbuj.

Z doświadczenia wiemy, że smażąc naleśniki, nie potrzebujesz dużej ilości tłuszczu. Dlatego też klasyczna metoda wydaje się mniej wydajna. Spryskiwacz bez problemu nałoży na patelnię cieniutką warstwę oleju. Naleśniki nie stracą na jakości i smaku. Będą pyszne i lekkie.

Przygotowując warzywa, do pieczenia zależy ci, by były równomiernie natłuszczone. W tym przypadku olej w spray będzie również świetnym wyborem.

Kolejny fajny trik, który z pewnością ułatwi ci życie to natłuszczenie małą ilością oleju tarki wykorzystywanej do starcia żółtego sera. Wykorzystanie tłuszczu w sprayu bardzo dobrze się sprawdzi, nawet najbardziej miękkie gatunki serów nie przykleją się do oczek i ścianek tarki.

Przed użycie wyciskarki do czosnku warto skroplić jej wnętrze olejem. Proponowany przez nas olej w buteleczce ze spryskiwaczem dokładnie pokryje to metalowe narzędzie. Co ważne nie będzie ono zbyt tłuste. Olej sprawi, że kawałeczki warzyw nie będą zaklejały małych otworków wyciskarki.


Gabriela Grinka

Polecany film

Komentarze
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu. Dodaj pierwszy komentarz.
Skomentuj
Ilośc znaków: 254
Pozostało znaków:
254
Zabrania się umieszczania reklam, treści niezgodnych z polskim prawem oraz linków.