Nieestetyczny osad po kawie i herbacie na kubkach.

  • 30.11.2022
Osad po herbacie i kawie.
Źródło: pixabay.com

Twój ulubiony kubek w środku wygląda jak brudny? To tylko osad z herbaty lub kawy. Zmywarka nie daje rady? Mamy na to sposób. Nie wyrzucaj go! Osad da się łatwo usunąć, i to domowym sposobem! Sprawdźcie, jak to zrobić.

Brzydki i ciemny osad na kubkach oraz filiżankach, w których piliście herbatę to idealny przykład reakcji chemicznej. W twardej wodzie znajdują wodorowęglany wapnia, które w połączeniu ze szczawianami z herbaty, tworzą ten okropny osad. 

Sposoby:

KWASEK CYTRYNOWY - Aby umyć stare ciemne plamy, weź pół łyżeczki kwasku cytrynowego na gąbkę by umyć jedną filiżankę / kubek. Dokładnie wetrzyj w ścianki i pozostaw na kilka minut. Następnie umyj ciepłą wodą z dodatkiem płynu do mycia naczyń.

PASTA DO ZĘBÓW - Wykorzystaj pastę do zębów, którą masz w domu i rozprowadź ją wewnątrz kubka za pomocą ściereczki. Po krótkim szorowaniu całość dokładnie spłukaj.

SODA - Aby usunąć osad z kubka, wsyp do niego łyżkę stołową i napełnij go wodą. Całość pozostaw na 10-20 minut. Po tym czasie wylej zawartość i umyj naczynie.

PROSZEK DO PIECZENIA - zrób papkę z proszku i niewielką ilością wody, rozprowadź po ściankach kubka lub filiżanki i zostaw na pół godziny. Umyj wodą z płynem.

SÓL KUCHENNA - to sposób bardzo prosty i ekologiczny. Wystarczy, że zwilżymy ściereczkę wodą i położymy na nią grubszą warstwę soli. Powstanie dzięki temu naturalna szorstkość, która wyczyści kubek z osadu.

Aby w przyszłości nie szukać rozwiązań na temat osadu, lepiej natychmiast umyć kubki po spożyciu i nie pozostawić w nich napoju przez długi czas.

A.J.

Polecany film

Komentarze
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu. Dodaj pierwszy komentarz.
Skomentuj
Ilośc znaków: 254
Pozostało znaków:
254
Zabrania się umieszczania reklam, treści niezgodnych z polskim prawem oraz linków.