Jak dbać o pościel? Najcenniejsze triki

  • 27.07.2022
Jak dbać o pościel? Najcenniejsze triki
Źródło: pixabay.com

Zdrowy sen w miłej i pachnącej pościel to ideał, do którego warto dążyć. Z braku czasu, a nawet niewiedzy za rzadko o niej pamiętamy, zwykle nie poświęcamy jej dużej uwagi. Najwyższy czas, by to zmienić. Poznaj kilka prostych trików i zmień swoje życie na lepsze. Sprawdź, jak w prosty sposób możesz wpłynąć na jakość pościeli i własnego snu.

- Gdy rano wstaniesz z łóżka, otwórz szeroko najbliższe okno. Pościel odsuń na bok i skup się na materacu oraz prześcieradle. Niech dobrze się przewietrzą. Po upływie 15 bądź 20 minut pościel swoje łóżko.

- Raz miesiącu materac, na którym leżysz, odwracaj przodem do tyłu, a co dwa tygodnie dokładnie go odkurzaj. Będzie prawie jak nowy.

- Co najmniej raz w tygodniu poduszki oraz kołdrę warto wynosić na balkon czy ogród. Słoneczna i wietrzna aura skutecznie pozbywa się roztoczy oraz bakterii. Doskonale czyści i odświeża elementy pościeli.

- Regularnie potrząsaj poduszkami, co jakiś czas strzepuj też kołdrę. Dzięki temu obydwie rzeczy będą lekkie i bardziej puszyste.

- Nie zalecamy wciskania pościeli do małych i ciasnych pojemników. Niestety takie rozwiązanie trwale uszkadza włókna, które ją wypełniają. Nie powinnaś też przechowywać poduszek oraz kołdry w tzw. workach próżniowych. Trzymaj je w oryginalnych pokrowcach w przewiewnym worku albo zapasowej poszewce.

- Do pralki normalnie wrzucaj kołdry i poduszki wypełnione materiałem syntetycznym. Pierz je zgodnie ze wskazówkami widocznymi na metce. Wypełnione pierzem oraz puchem raz na dwa lata zanoś do pralni chemicznej.

 

Gabriela Grinka