Jak dbać o pościel? Najcenniejsze triki

  • 27.07.2022
Jak dbać o pościel? Najcenniejsze triki
Źródło: pixabay.com

Zdrowy sen w miłej i pachnącej pościel to ideał, do którego warto dążyć. Z braku czasu, a nawet niewiedzy za rzadko o niej pamiętamy, zwykle nie poświęcamy jej dużej uwagi. Najwyższy czas, by to zmienić. Poznaj kilka prostych trików i zmień swoje życie na lepsze. Sprawdź, jak w prosty sposób możesz wpłynąć na jakość pościeli i własnego snu.

- Gdy rano wstaniesz z łóżka, otwórz szeroko najbliższe okno. Pościel odsuń na bok i skup się na materacu oraz prześcieradle. Niech dobrze się przewietrzą. Po upływie 15 bądź 20 minut pościel swoje łóżko.

- Raz miesiącu materac, na którym leżysz, odwracaj przodem do tyłu, a co dwa tygodnie dokładnie go odkurzaj. Będzie prawie jak nowy.

- Co najmniej raz w tygodniu poduszki oraz kołdrę warto wynosić na balkon czy ogród. Słoneczna i wietrzna aura skutecznie pozbywa się roztoczy oraz bakterii. Doskonale czyści i odświeża elementy pościeli.

- Regularnie potrząsaj poduszkami, co jakiś czas strzepuj też kołdrę. Dzięki temu obydwie rzeczy będą lekkie i bardziej puszyste.

- Nie zalecamy wciskania pościeli do małych i ciasnych pojemników. Niestety takie rozwiązanie trwale uszkadza włókna, które ją wypełniają. Nie powinnaś też przechowywać poduszek oraz kołdry w tzw. workach próżniowych. Trzymaj je w oryginalnych pokrowcach w przewiewnym worku albo zapasowej poszewce.

- Do pralki normalnie wrzucaj kołdry i poduszki wypełnione materiałem syntetycznym. Pierz je zgodnie ze wskazówkami widocznymi na metce. Wypełnione pierzem oraz puchem raz na dwa lata zanoś do pralni chemicznej.

 

Gabriela Grinka

Polecany film

Komentarze
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu. Dodaj pierwszy komentarz.
Skomentuj
Ilośc znaków: 254
Pozostało znaków:
254
Zabrania się umieszczania reklam, treści niezgodnych z polskim prawem oraz linków.