Ekologiczne środki dzięki którym twoja mikrofala i ekspres do kawy będą czyste

  • 09.11.2022
Czysty sprzęt agd
Źródło: pixabay.com

Tłuszcz, kamień, osad? Czyszczenie sprzętów agd wydłuża ich żywotność. Mamy na to sposób by w ekologiczny i przyjazny dla środowiska sposób je wyczyścić.

Kuchenka mikrofalowa:

Aby umyć kuchenkę mikrofalową, wlej wodę do miski i wyciśnij do niej sok z jednej cytryny. Włóż pojemnik do środka i ustaw urządzenie na pełną moc, ustawiając czas: 3-5 minut. Następnie wyjmij miskę i wytrzyj ściany wilgotną gąbką.

Ta metoda nie tylko wyczyści, ale także zdezynfekuje kuchenkę mikrofalową i wyeliminuje nieprzyjemne zapachy.

Ekspres do kawy:

Przepuść przez niego kwas cytrynowy lub mieszaninę octu (woda plus ocet 50/50). Aby to zrobić, napełnij zbiornik na wodę roztworem kwasu cytrynowego (w ilości 4 łyżek kwasu na 1 litr wody) lub octu wodą, pozostaw płyn w ekspresie do kawy na 30-40 minut. Następnie włącz program do parzenia kawy (bez użycia kawy). Po zakończeniu cyklu przepłucz części bieżącą wodą. Jeśli jest za dużo kamienia, powtórz procedurę czyszczenia.

Odkamienianie sodą wygląda trochę inaczej:

Napełnij zbiornik roztworem zawierającym 1 l wody oraz 1/4 szklanki oczyszczonej sody. Musisz upewnić się, że soda rozpuściła się całkowicie!Uruchom ekspres do kawy, następnie wyczyść pojemnik z filtrem. Postaraj się wyszorować pojemnik roztworem, jaki powstał z połączenia wody i sody. Wykorzystaj do tego małą szczoteczkę, np. do zębów.Wypłucz urządzenie pod ciepłą wodą. I już, odkamienianie sodą gotowe! Pamiętaj, że odwapnianie ekspresu do kawy sodą najlepiej jest przeprowadzać co 21 dni.

A.J.