Domowe sposoby na czysty i pachnący dywan.

  • 19.12.2022
Czyścimy dywan w domu
Źródło: pixabay.com

Możesz ruszyć ze swoim dywanem do pralni. Zwinąć go i poddać praniu chemicznemu, ale to kosztowny zabieg i niszczy włókna. Lepiej, jeśli spróbujesz, któregoś z domowych sposobów.

Pierwszym sposobem jest nieoceniona soda i jej cudowne właściwości. Pranie sodą na sucho polega na jej rozsypaniu i dokładnym rozprowadzeniu na dywanie, tak by proszek dostał się w każdy zakątek. W takim stanie zostawiamy proszek na kilka godzin, a następnie odkurzamy. Dywan będzie czysty, odświeżony i nabierze kolorów. Soda neutralizuje również zapachy i działa jak odplamiacz.

Drugim sposobem czyszczenia na sucho jest sporządzenie mieszanki ze skrobi ziemniaczanej i płatków mydlanych. Mieszamy składniki w proporcji: 4 łyżki płatków i 1,5 szklanki skrobi, a następnie wcieramy w dywan. Tak pozostawiamy na kilkanaście minut i odkurzamy.

Trzecim sposobem jest mieszanka z 250 ml octu, 500 ml wody i 2 łyżek soli kuchennej. Taki gotowy płynn należy przelać do buteleczki z rozpylaczem i wypsikać na dywan równomiernie. Później odczekać aż wszystko wyschnie i porządnie odkurzyć.


A.J.

Polecany film

Komentarze
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu. Dodaj pierwszy komentarz.
Skomentuj
Ilośc znaków: 254
Pozostało znaków:
254
Zabrania się umieszczania reklam, treści niezgodnych z polskim prawem oraz linków.