Akacja usuwania sierści z kanapy – co pomoże? 

  • 04.07.2022
Akacja usuwania sierści z kanapy – co pomoże? 
Źródło: pixabay.com

Psiak wnosi do naszego życia dużo radości. Z obecności pupila w domu szczególnie mocno cieszą się maluchy. Posiadanie psiaka wiąże się jednak z wieloma obowiązkami. 

Do najbardziej uciążliwych czynności należy sprzątanie, wyjątkowo nieprzyjemne bywa usuwanie sierści z ulubionej kanapy. Podpowiadamy, jak prędko i skutecznie się z tym uporać. Rzuć okiem na naszą propozycję, wierzymy, że będzie pomocna. 
Przed czyszczeniem sofy zajmij się sąsiednim dywanem. Na nim też z reguły osiada wiele psich włosów. Posyp go sodą oczyszczoną. Odczekaj 1 lub 2 dwie godziny. Po upływie wymaganego czasu przystąp do efektywnego odkurzania wykładziny. Stosując tę metodę, pozbędziesz się wszystkich kłaczków. 
Teraz przejdź do kanapy. Do czyszczenia mebli obitych tkaninami warto użyć gumowej rękawicy i ściągaczki do szyb. Zwilżoną myjką do okien zacznij dokładne usuwanie sierści. Zrób kilka powtórzeń. Pamiętaj, lepiej więcej niż mniej. Zaraz po akcji umyj wszystkie wykorzystane akcesoria. 


Przymierzasz się do zakupu sofy? Masz wesołego czworonoga? Jeśli odpowiedź brzmi tak, to koniecznie rozglądaj się z kanapami, których obicia wykonane są z materiałów ,,pet friendly”. Tkaniny ten cechują się wyjątkowym splotem utrudniającym wbijanie się sierści między poszczególne jego włókna. Takie rozwiązanie ułatwi ci życie, raz na zawsze zapomnisz o kłopocie. 
 

Gabriela Grinka

Polecany film

Komentarze
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu. Dodaj pierwszy komentarz.
Skomentuj
Ilośc znaków: 254
Pozostało znaków:
254
Zabrania się umieszczania reklam, treści niezgodnych z polskim prawem oraz linków.